ଆରୋଗ୍ୟ ସେତୁ ଆପରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ ଲାଗି କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ହକି ଇଣ୍ଡିଆର ପରାମର୍ଶ

ସମାଜ ପୋର୍ଟାଲ ଡେସ୍କ: ହକି ଇଣ୍ଡିଆ ଶନିବାର ଦିନ ଏକ ପରାମର୍ଶଦାତା ଜାରି କରି ଏହାର କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ‘ଆରୋଗ୍ୟ ସେତୁ’ ଆପରେ ସେମାନଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା କରିବାକୁ କହିଛି ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ଆପ୍ ‘ନିରାପଦ’ କିମ୍ବା ‘କମ୍ ବିପଦ’ ସ୍ଥିତି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବ ସେତେବେଳେ ବାହାରକୁ ଯାତାୟାତ କରିବାକୁ କହିଛି। କରୋନା ଭାଇରସ ମହାମାରୀ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଏହାର ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଏହି ପରାମର୍ଶ ଅନୁସରଣ କରିବା ପାଇଁ ହକି ଇଣ୍ଡିଆ କହିଛି।

ସେହି ପରାମର୍ଶରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଦ୍ୱାରା ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ତୁରନ୍ତ ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନରେ ‘ଆରୋଗ୍ୟ ସେତୁ’ ଆପ୍ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିବା ଉଚିତ୍। ସେଥିରେ ଏ କଥା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଯଦି ଆପ୍ ଏକ ବାର୍ତ୍ତା ଦେଖାଏ ଯେ ସ୍ଥିତି ‘ମଧ୍ୟମ’ କିମ୍ବା ‘ଉଚ୍ଚ ବିପଦ’ ଅଛି, ତେବେ ସେ ଅଫିସ ଆସିବେ ନାହିଁ ଏବଂ ୧୪ ଦିନ ପାଇଁ ନିଜକୁ ପୃଥକ ବାସରେ ରଖିବେ।

ହକି ଇଣ୍ଡିଆ କହିଛି ଯେ ଏହି ପରାମର୍ଶଗୁଡିକ କିଛି ନୀତି ଉପରେ ଆଧାରିତ। ସେଥିରେ ଦିଆଯାଇଥିବା କେତେକ ସତର୍କ ନୀତି ଅନୁଯାୟୀ ସମସ୍ତେ ନିଜର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଦାୟିତ୍ୱବାନ ହେଲେ ନିଜକୁ, ପରିବାର ଏବଂ ସହକର୍ମୀଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେଇ ପାରିବେ। ପରାମର୍ଶବଳୀରେ ପ୍ରତିଷେଧକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ସ୍ୱରୂପ କଣ କରିବେ ଓ କଣ ନ କରିବେ କୁହାଯାଇଛି।

Comments
Loading...