ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଟୀକା ଯୋଗାଇବାର ସମ୍ବଳ ସରକାରଙ୍କ ପାଖରେ ରହିଛି: ଅର୍ଥ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶରେ କରୋନା ଟିକା ପରୀକ୍ଷା ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଚାଲିଛି।  ଚଳିତ ବର୍ଷ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଦେଶ କରୋନା ଟିକା ପାଇପାରେ ବୋଲି ବିଶ୍ଵାସ କରାଯାଉଛି । ଏହି ସମୟରେ କେନ୍ଦ୍ର ବ୍ୟୟ ସଚିବ ଟି.ଭି.ସୋମନାଥନ୍ କୋଭିଡ଼ ୧୯ ଟିକା ବିତରଣକୁ ନେଇ ଏକ ଗୁରୁତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ସମସ୍ତଙ୍କୁ କୋଭିଡ -୧୯ ଟିକା ପ୍ରଦାନ ନିମନ୍ତେ  ସରକାରଙ୍କ ପାଖରେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ସମ୍ବଳ ରହିଛି। ଏହି ଟିକା ଆସିବା ପରେ ଏହା ଦେଶର ପ୍ରତ୍ୟେକ ନାଗରିକଙ୍କ ନିକଟରେ ସହଜରେ ପହଞ୍ଚା ଯାଇ ପାରିବ ବୋଲି ସୋମନାଥନ କହିଛନ୍ତି ।
ଗୁରୁବାର ଦିନ ଏକ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇ ଶ୍ରୀ ସୋମନାଥନ୍  କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ଏ ବିଷୟରେ ଏକ ଆକଳନ କରିଛୁ ଏବଂ ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ କହିପାରେ ଯେ ଦେଶର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଅଭାବୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ କରୋନା ଟିକା ଦେବା ନିମନ୍ତେ ବଜେଟ୍ ଏକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ନୁହେଁ। ସମସ୍ତ ଉପଲବ୍ଧ ଉତ୍ସ ଅନୁଯାୟୀ ଅର୍ଥ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏହି ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ କରିଛି। ଯେତେବେଳେ କରୋନା ଟିକା ଆସିବ, ଏହା ଦେଶର ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ସହଜରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ |

କରୋନାଭାଇରସ ଟିକା ଦେଶର ଲୋକଙ୍କୁ ମାଗଣାରେ ଦିଆଯିବ କି? ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ  ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବ ।  ଦେଶରେ ଅନେକ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ କରୋନା ଟିକା ପାଇଁ ମୂଲ୍ୟ ଦେବାକୁ ସମର୍ଥ । ସର୍ବସାଧାରଣ ଅର୍ଥ ସର୍ବଦା ବିବେକ ସହିତ ବ୍ୟବହୃତ ହେବା ଉଚିତ୍ | କାହାକୁ ମାଗଣା ଦିଆଯିବା ଉଚିତ ଏବଂ କାହାକୁ ପ୍ରାଥମିକତା ଦିଆଯିବ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବ ।   ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ନୀତି ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ସଦସ୍ୟ ଭି.କେ ପାଲଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ କମିଟି ବିତରଣର ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଛି ବୋଲି ଶ୍ରୀ ସୋମନାଥନ କହିଛନ୍ତି ।

Comments
Loading...