ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ବଣ୍ଟାହେଲା ‘ପରୀକ୍ଷା ଦର୍ପଣ’

ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁର ସହରରେ ମାଟ୍ରିକ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ‘ପରୀକ୍ଷା ଦର୍ପଣ’ ବଣ୍ଟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । ସ୍ଥାନୀୟ ଭି.ଭି. ଗିରି ରୋଡ ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ଅମୂଲ୍ୟ ପଧାନ ‘ପରୀକ୍ଷା ଦର୍ପଣ’ ବଣ୍ଟନର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ପ୍ରଭାତି ମହାପାତ୍ର, ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଆରତିବାଳା ପଟ୍ଟନାୟକ ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ଜିଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ପଧାନଙ୍କ ସୂତ୍ରରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ପାଇଁ ମୋଟ ୪୮ ହଜାର ୫୮୦ଟି ପରୀକ୍ଷା ଦର୍ପଣ ମଗାଯାଇଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୪ଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପ୍ରାୟ ୨୪ ହଜାର ପୁସ୍ତକ ପହଞ୍ଚି ସାରିଛି। ବିଭିନ୍ନ ବ୍ଲକରେ ବଣ୍ଟନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ଏବଂ ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ବ୍ଲକରେ ଶନିବାର ବଣ୍ଟନ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି। ‘ପରୀକ୍ଷା ଦର୍ପଣ’କୁ ନେଇ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଉତ୍ସାହିତ ଅଛନ୍ତି। ଆସନ୍ତା ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷାରେ ଭଲ ଫଳାଫଳ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଉଦ୍ୟମ ଜାରି ରହିଛି ବୋଲି ସେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି  ଜିଲାରେ ୬ଟି କେନ୍ଦ୍ରରେ ପୁସ୍ତକ ରଖାଯାଇ ସେଠାରୁ ବିଭିନ୍ନ ବ୍ଲକ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଉଛି। ସେଇ କେନ୍ଦ୍ରଗୁଡ଼ିକ ହେଉଛି ଭଞ୍ଜନଗରସ୍ଥିତ ଉପେନ୍ଦ୍ର ଭଞ୍ଜ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ, ଆସିକା ହରିହର ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ, ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ନରସିଂହ ଦାସ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ, ଦିଗପହଣ୍ଡି ବଡ଼ ଖେମୁଣ୍ଡି ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ, ବ୍ରହ୍ମପୁର ଭି.ଭି ଗିରି ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ଛତ୍ରପୁର ଅନସ୍ଳୋ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ।

Comments
Loading...