MEllora 950×100

ଜମିର ଉଚିତ ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରଦାନ ଓ ସଠିକ୍‌ ଚିହ୍ନଟ ଦାବି

କେନ୍ଦୁଝରଗଡ : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ସାହାରପଡା ବ୍ଲକ ଧାନବେଣୀ ଗ୍ରାମ ଦେଇ ଯାଇଥିବା ୨୨୦ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ପାଇଁ ପ୍ରକାଶିତ ଜମି ଅଧିଗ୍ରହଣ ନିମନ୍ତେ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ମୁତାବକ ମୂଲ୍ୟକୁ ବିରୋଧ କରି ସୋମବାର ଗ୍ରାମର ବହୁ ହିତାଧିକାରୀ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇ ଫେରାଦ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରକାଶିତ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ଜମିର ମୂଲ୍ୟ ଘରବାଡି ଡେସିମିଲ ପ୍ରତି ୧୭୦୦ଟଙ୍କା ଓ ଚାଷଜମି ଡେସିମିଲ ପ୍ରତି ୧୧୦୦ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ। ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ ଜମି ଅଧିଗ୍ରହଣ ନିମନ୍ତେ ୧୩ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୧ରେ ପ୍ରଥମ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ପୂର୍ବରୁ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୨୧ରେ ଘରବାଡି ଜମି ଡେସିମିଲ ୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟରେ ଜମି କ୍ରୟ ବିକ୍ରୟ ହୋଇସାରିଛି । ତେଣୁ ସରକାରଙ୍କ ନିୟମାନୁଯାୟୀ ଜମି ଅଧିଗ୍ରହଣ ପୂର୍ବରୁ ଘରବାଡି ଡେସିମିଲ ପ୍ରତି ଅନ୍ୟୁନ ୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ ସହ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ହୋଇଥିବା ଜମିର ପରିମାଣ ମଧ୍ୟ ସଠିକ୍‌ ଭାବେ ପୁଣିଥରେ ଚିହ୍ନଟ କରିବାକୁ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ଲିଖିତ ଭାବେ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନକୁ ଦାବି ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । ଜମି ଅଧିଗ୍ରହଣ ପୂର୍ବରୁ ଜମିର ଉଚିତ ପ୍ରାପ୍ୟ ଓ ସଠିକ୍‌ ଚିହ୍ନଟ କରିବାକୁ ମୁକେଶ କୁମାର ସେଠୀ, ମୋହନ ଚରଣ ମହାନ୍ତ, ନରହରି ମହାନ୍ତ, କୁଶ ମହାନ୍ତ, ଲକ୍ଷ୍ମଣ ଲୋହାର, ଶ୍ରୀପତି ମହାନ୍ତ, ରାଜକିଶୋର ମହାନ୍ତ ପ୍ରମୁଖ ସୋମବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଫେରାଦ ହେବାକୁ ଆସିଥିବା ଅବସରରେ ଏହା କହିଛନ୍ତି ।

Comments are closed.