୪ଲକ୍ଷ ୪୩ ହଜାର ୪୦୧ ନେଲେଣି ପ୍ରଥମ ଡୋଜ ; ଦ୍ବିତୀୟ ଡୋଜ ନେଲେ ୧ଲକ୍ଷ ୨୨ହଜାର ୭୪୧

କୋଭିଡ ଟିକାକରଣ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଟିକାକରଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଦ୍ରୁତ୍ ଗତିରେ ଚାଲିଛି। ସୋମବାର ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରଥମ ଡୋଜ ଟିକା ୪ଲକ୍ଷ ୪୩ହଜାର ୪୦୧ ଜଣ ଟିକା ନେଇ ସାରିଲେଣି। ସେଥିମଧ୍ୟରେ ୨ଲକ୍ଷ ୯୨ହଜାର ୩୨୦ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ ଏବଂ ୧ଲକ୍ଷ ୫୧ହଜାର ୮୧ ଜଣ ସମ୍ମୁଖ କୋଭିଡ଼ ଯୋଦ୍ଧା ରହିଛନ୍ତି ବୋଲି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି।
ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ୩ଲକ୍ଷ ୩୮ହଜାର ୭୦୦ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀଙ୍କୁ ସରକାର ଟିକା ଦେବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଥିବାବେଳେ ଅଦ୍ୟାବଧି ୮୫.୬ ପ୍ରତିଶତ ଟିକା ନେଇଛନ୍ତି। ସେହିପରି କୋଭିଡ଼ ଯୋଦ୍ଧାଙ୍କ ଟିକାକରଣ ହାର ୭୩.୯ ପ୍ରତିଶତରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଦ୍ବିତୀୟ ଡୋଜ ଟିକାକରଣ ହାର ବଢ଼ି ଚାଲିଛି। ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ୧ଲକ୍ଷ ୨୨ହଜାର ୭୪୧ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମୀ ଟିକା ନେଇ ସାରିଲେଣି। ଦ୍ବିତୀୟ ଡୋଜ ଟିକାକରଣ ହାର ୩୬.୨ ପ୍ରତିଶତକୁ ଛୁଇଁ ସାରିଲାଣି ବୋଲି ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି। ଉଭୟ ଟିକାକରଣ ସଂଖ୍ୟା ୫ଲକ୍ଷ ୬୬ହଜାର ୧୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଥିବାବେଳେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀଙ୍କ ଉଭୟ ଡୋଜ ଟିକାକରଣ ସଂଖ୍ୟା ୪ଲକ୍ଷ ୧୫ହଜାର ୬୧ ଏବଂ ୧ଲକ୍ଷ ୫୧ହଜାର ୮୧ କୋଭିଡ଼ ଯୋଦ୍ଧା ରହିଛନ୍ତି। ଆଜି ଟିକାକରଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ୧୩୮୧ ନୂତନ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକମ;ୀ ଏବଂ ୩୮୯୩ କୋଭିଡ଼ ଯୋଦ୍ଧା ପ୍ରଥମ ଡୋଜ ନେଇଥିବାବେଳେ ୩୩ହଜାର ୪୯ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ ଦ୍ବିତୀୟ ଡୋଜ ନେଇଛନ୍ତି।

Comments
Loading...