ଦିଲ୍ଲୀରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ତୃତୀୟ ଲହର- ଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସତ୍ୟେନ୍ଦ୍ର ଜୈନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଗତକାଲି ଦିଲ୍ଲୀରେ ପ୍ରାୟ ସାତ ହଜାର କରୋନା ମାମଲା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଏହା ପରେ ବୁଧବାକ ଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସତ୍ୟେନ୍ଦ୍ର ଜୈନ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରି ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରସ୍ତୁତି ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ସତ୍ୟେନ୍ଦ୍ର ଜୈନ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ଦିଲ୍ଲୀରେ ୬୮୦୦ଟି ଶଯ୍ୟାରେ ରୋଗୀ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବା ବେଳେ ୯୦୦୦ ଟି ଉପଲବ୍ଧ ଅଛି। କିନ୍ତୁ ଗତ ୧୫ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସର୍ବାଧିକ ପରୀକ୍ଷଣ କରାଯାଉଛି। ଯେଉଁଥିପାଇଁ କରୋନା ପଜିଟିଭଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବିୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି। ଆମେ ଏହାକୁ ଦିଲ୍ଲୀର କରୋନାର ତୃତୀୟ ଲହର ବୋଲି କହିପାରିବା।

ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ବିରୋଧ କରି ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଯିବେ ଯେଉଁଥିରେ ଘରୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାର ୮୦% ଆଇସିୟୁ ଶଯ୍ୟା ବିଚାର କରାଯାଇନଥିଲା। ଆଇସିୟୁ ଶଯ୍ୟାରେ ସବୁଠାରୁ ବଡ ସମସ୍ୟା ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

କରୋନାର ତୃତୀୟ ଲହର ସମ୍ପର୍କରେ ଦିଲ୍ଲୀର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜରିଓ୍ବାଲା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, କୋଭିଡଙ୍କ ମାମଲା ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ଆମେ ଏହାକୁ କରୋନା ମାମଲାର ତୃତୀୟ ଫେଜ ବୋଲି କହିପାରିବା। ଆମେ ପରିସ୍ଥିତି ଉପରେ ନଜର ରଖିଛୁ ଏବଂ ସମସ୍ତ ଆବଶ୍ୟକ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଉଛି।

Comments
Loading...