ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ଟ୍ରେନ୍ ନାହିଁ କହିବା ପରେ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କୁ ଏକ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରବାସୀଙ୍କ ତାଲିକା ଦେବାକୁ କହିଲା କେନ୍ଦ୍ର

ସମାଜ ପୋର୍ଟାଲ ଡେସ୍କ: ରବିବାର ଦିନ ରେଳମନ୍ତ୍ରୀ ପୀୟୁଷ ଗୋୟଲ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାରଙ୍କ ନିକଟରେ ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇଥିବା ପ୍ରବାସୀମାନଙ୍କ ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ମାଗିଛନ୍ତି ଯାହା ଫଳରେ ସୋମବାର ଠାରୁ ରେଳବାଇ ଯୋଜନା ମୁତାବକ ୧୨୫ଟି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନ୍ ଚଳାଇ ପାରିବ। ପୀୟୁଷ ଏକ ଟ୍ୱିଟରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କୁ ଟ୍ୟାଗ୍ କରିଥିବା ଏକ ଟୁଇଟ୍‌ରେ ଗୋୟଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର ଏକ ଘଣ୍ଟା ପରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ତାଲିକା ଦେଇପାରିଲେ ନାହିଁ।

ସେ ଟ୍ୱଇଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି,’ଦୁଃଖର ବିଷୟ ଯେ ଦେଢ଼ ଘଣ୍ଟା ବିତିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ରେଳବାଇକୁ ସୋମବାର ଚାଲିବାକୁ ଥିବା ୧୨୫ଟି ଟ୍ରେନ୍ ବିଷୟରେ ଆବଶ୍ୟକ ସୂଚନା ଦେବାରେ ଅସମର୍ଥ ହୋଇଛି। ଯୋଜନା ତିଆରି ପାଇଁ ସମୟ ଆବଶ୍ୟକ ଏବଂ ଷ୍ଟେସନରେ ଟ୍ରେନ୍ ଖାଲି ଛିଡା ହେବା ଲାଭଦାୟକ ନୁହେଁ, ତେଣୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିବରଣୀ ବିନା ଯୋଜନା କରିବା ଅସମ୍ଭବ।’

ଗୋୟଲ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ରେଳବାଇ ୧୨୫ଟି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଶ୍ରମିକ ଟ୍ରେନ୍ ଚଳାଇବା ପାଇଁ ଯୋଜନା କରିଛି। ସେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉତ୍ପତ୍ତି ଏବଂ ଗନ୍ତବ୍ୟ ସ୍ଥଳ ଷ୍ଟେସନ, ଭ୍ରମଣକାରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଓ ଡାକ୍ତରୀ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଏକ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଦେବାକୁ କହିଥିଲେ।

Comments
Loading...