ସେମାନେ ମୋ ପୁଅକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି – ଡି.କେ ଶିବକୁମାରଙ୍କ ମା’ଙ୍କ ସିବିଆଇ ଓ ଇଡିକୁ ତାତ୍ସଲ୍ୟ

କର୍ଣ୍ଣାଟକ କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ୟ ଡି.କେ ଶିବକୁମାରଙ୍କ ମା’ ଗୋରାମ କହିଛନ୍ତି ଯେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଏଜେନ୍ସିମାନେ ତାଙ୍କ ପୁଅ ବିରୋଧରେ ଖୋଜାଖୋଜି ସମୟରେ କିଛି ପାଇଲେ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ବାରମ୍ବାର ଆସନ୍ତି କାରଣ ସେମାନେ ତାଙ୍କ ପୁଅକୁ ବାରମ୍ବାର ଭଲ ପାଆନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, ସିବିଆଇ, ଆୟକର ଏବଂ ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ମୋ ପୁଅକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି, ସେଥିପାଇଁ ସେମାନେ ବାରମ୍ବାର ଆସନ୍ତି। ସେମାନେ ଯାହା ଚାହାଁନ୍ତି ତାହା ନିଅନ୍ତୁ। ସେମାନେ କିଛି ପାଇଲେ ନାହିଁ ତେଣୁ ମୋ ପୁଅକୁ ଗିରଫ କରନ୍ତୁ।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଶିବକୁମାର ଏବଂ ତାଙ୍କ ସାଂସଦ ଭାଇ ଡି.କେ ସୁରେଶଙ୍କ ଘରେ ଖୋଜାଖୋଜି ବେଳେ ସିବିଆଇ ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜବତ କରିଛି। ସିବିଆଇ ଶିବକୁମାରଙ୍କ ବାସଗୃହ ବ୍ୟତୀତ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର ଦୋଦଲାହାଲ୍ଲୀ, କନକପୁରା ଏବଂ ସଦାଶିବ ନଗରସ୍ଥିତ ବାସଭବନରେ ମଧ୍ୟ ଚଢ଼ଉ କରିଥିଲା।

ସିବିଆଇ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନଗଦ ଟଙ୍କା ଜବତ କରାଯାଇଛି। ହିସାବ ବହିର୍ଭୁତ ସମ୍ପତ୍ତି ଅଭିଯୋଗରେ ସିବିଆଇ ଶିବକୁମାର ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି। ସୋମବାର ଦିନ ୧୪ଟି ସ୍ଥାନରେ, କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ୯ଟି, ଦିଲ୍ଲୀରେ ୪ଟି ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇରେ ଏହି ଚଢ଼ଉ କରାଯାଇଥିଲା। ସିବିଆଇକୁ ଶିବକୁମାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହୋଇଥିବା ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗର ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲେ।

Comments
Loading...