ବାହାରିନ୍‍ ରେ ଓଡିଆ ସମାଜର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହଯୋଗରେ ଭର୍ଚୁଆଲ ମୋଡରେ ରଥ ଯାତ୍ରା ପାଳନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ /ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବାହାରିନ୍‍  ଓଡିଆ ସମାଜର ସଦସ୍ୟ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାରର ମିଳିତ ସହଯୋଗରେ ୧୨ ଜୁଲାଇ ୨୦୨୧ ସୋମବାର ଭର୍ଚୁଆଲ ମୋଡରେ ରଥ ଯାତ୍ରା ପାଳନ କରାଯାଇଛି।
ଗତ ବର୍ଷ ଭଳି, ଏହି ବର୍ଷ ରଥଯାତ୍ରା ଉତ୍ସବ ଭକ୍ତଙ୍କ ଅଂଶଗ୍ରହଣ ବିନା ଏବଂ ବାହାରିନ୍‍ ରେ କରୋନା ଭୂତାଣୁର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ନ୍ୟାସନାଲ ମେଡିକାଲ୍ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରୋଟୋକଲ୍ କୁ ନଜରରେ ରଖି ପାଳନ କରାଯାଇଥିଲା |
ରଥ ଯାତ୍ରା ହେଉଛି ପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥ, ପ୍ରଭୁ ବଳଭଦ୍ର ଏବଂ ଦେବୀ ସୁଭଦ୍ରାଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ଏକ ପର୍ବ, ଯାହା ପୂର୍ବ ଭାରତର ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରତିବର୍ଷ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ଏହା ହେଉଛି ଓଡିଆର ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପର୍ବ।
ଏହି ଉତ୍ସବକୁ ସ୍ମରଣ କରିବା ପାଇଁ ବାହାରିନ୍‍ ଓଡ଼ିଆ ସମାଜର ସଦସ୍ୟ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ଭଗବାନ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ଅନେକ ଭର୍ଚୁଆଲ୍ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ ଯେପରିକି ଲାଇଟ୍ ଅଫ୍ ଲ୍ୟାମ୍ପ, ଭଜନ ଗୀତ ଏବଂ ଓଡ଼ିଶୀ ନୃତ୍ୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ, ଯାହା ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟର ଏକ ପ୍ରାଚୀନ ଶାସ୍ତ୍ରୀୟ ନୃତ୍ୟ ରୂପ |
ଭକ୍ତମାନେ ମାନବିକତାର ମଙ୍ଗଳ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିଥିଲେ, ଭଗବାନ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଈଶ୍ୱରିକ ଆଶୀର୍ବାଦ ଲୋଡିଥିଲେ ଏବଂ ଇଚ୍ଛା କରିଥିଲେ ଯେ ପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥ, ତ୍ରାଣକର୍ତ୍ତା ଶୀଘ୍ର ଏହି ବ୍ରହ୍ମାଣ୍ଡରୁ କୋଭିଡ – ୧୯ ର ବିପଦକୁ ଦୂର କରିବେ ଏବଂ ମନୁଷ୍ୟ ସଂସାରକୁ ରକ୍ଷା କରିବେ।

Comments
Loading...