ବରିଷ୍ଠ ଆବାସିକ ଡ଼ାକ୍ତର ସଞ୍ଜିବ କୁମାର ମିଶ୍ର ହୁ ଇନଫୋଡ଼େମିକ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ପାଠ୍ୟକ୍ରମ ପାଇଁ ମନୋନୀତ

ବୁର୍ଲା: ବୁର୍ଲା ଭିମସାରର ବରିଷ୍ଠ ଆବାସିକ ଡ଼ାକ୍ତର ସଞ୍ଜୀବ କୁମାର ମିଶ୍ର ହୁ ଇନଫୋଡ଼େମିକ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ପାଠ୍ୟକ୍ରମ ପାଇଁ ମନୋନୀତ ହୋଇଛନ୍ତି। ତାଲିମ ପାଇଁ ୟୁଏସଏର ସିଡ଼ିସି ସହଯୋଗରେ ହୁ ଦ୍ୱାରା ମିଳିତ ଆନୁକୁଲ୍ୟରେ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ। ପ୍ରାୟ ୨୦୦ ଜଣ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ଅଂଶଗ୍ରହଣକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସେ ସର୍ବଭାରତୀୟ ସ୍ତରରେ ୧୦ ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରହିଛନ୍ତି। ଏହି ପାଠ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣକାରୀ ମାନେ ଇନଫେଡ଼େମିକ ପରିଚାଳନା ସ୍କିଲସ୍‍ ସେକ୍ଟରର ଏକ ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରମ ଏବଂ ଇନଫୋଡେମିକ ପ୍ରୟୋଗ କରିବା ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ସ୍କିଲସ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବେ। ଭୁଲ ସୁଚନା ସହିତ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷ ଏବଂ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ସ୍ଥିରତାକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବା ପାଇଁ ପରିଚାଳନା ହସ୍ତକ୍ଷେପ, ଅଭ୍ୟାସ ଏବଂ ଆତ୍ମରକ୍ଷାକାରୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଆଚରଣ ପାଇଁ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କ ଆତ୍ମ ଦକ୍ଷତାକୁ ପ୍ରତ୍ସାହିତ କରାଯିବ। ଏହି ତାଲିମ ଉଭୟ ବିଶ୍ୱ ସ୍ତରିୟ ଏବଂ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଅର୍ନ୍ତଭୁକ୍ତ କରିବ। ଇନଫୋଡ଼େମିକ ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭୁଲ ତଥ୍ୟର ବିଷୟ ଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣର ଉଦ୍ୟୋଶ୍ୟ ହେଉଛି ଏକ ପାଠ୍ୟକ୍ରମ କରିବା ଏବଂ କ୍ରସ-ଶୃଙ୍ଖଳିତ ଇନଫୋଡେମିକ ମେନେଜର ମାନଙ୍କର ପ୍ରଥମ କୋର୍ସର ତାଲିମ ପ୍ରଦାନରେ ଏହାକୁ ପ୍ରୟୋଗ କରିବା ଯାହାକୁ ଇନଫୋଡେମିକ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପାଇଁ କ୍ଷେତ୍ର ଉନଫୋଡେମିକ ପରିଚାଳନାରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରଧିକରଣ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦକ୍ଷତାରେ ନିୟୋଜିତ କରାଯାଇପାରିବ। ଜାତିସଂଘର କର୍ମଚାରୀ ମାନେ ଇନଫୋଡ଼େମିକ ପରିଚାଳନା ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ। ଭବିଷ୍ୟତର ଇନଫୋଡ଼େମିକ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ସୁବିଧା ତାଲିକ ମଡ୍ୟୁଲ ସୃଷ୍ଟି ପାଇଁ ଆଧାର ହେବ।

ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ପରେ ଜାତିସଂଘ ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ କର୍ମଚାରୀ ମାନେ ଇନଫୋଡେମିକ ପ୍ରତି ଜାତୀୟ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ ପ୍ରାପ୍ତ ଦକ୍ଷତା ପ୍ରୟୋଗ କରିବେ ଏବଂ ଏହାକୁ ସମର୍ଥନ କରିବେ। ଦକ୍ଷତା ବଣ୍ଟନ ପାଇଁ ନେଟୱାର୍କର ବିକାଶ ସେହି ପରୀକ୍ଷାର୍ଥିମାନେ ଯେଉଁମାନେ ଫ୍ରିଲାନ୍ସ ପରାମର୍ଶଦାତା ଅଟନ୍ତି ଜାତିୟ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ ସହାୟତା କରିବାକୁ ଉପଯୁକ୍ତ ଯୋଗ୍ୟ ପରାମର୍ଶଦାତାଙ୍କ ହୁ ସ୍କୁଲରେ ଅର୍ନ୍ତଭୁକ୍ତ କରାଯିବ। ଦେଶରେ ଟେକନିକାଲ ବୈଷୟିକ ସହାୟତା କାର୍ଯ୍ୟ ମାଧ୍ୟମରେ ଇନଫେଡେମିକ ପରିଚାଳନା।

Comments
Loading...