MEllora 950×100

ବୌଦ୍ଧ ପଞ୍ଚାୟତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଏଡସ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ବୌଦ୍ଧ: ବୌଦ୍ଧ ପଞ୍ଚାୟତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଯୁବ ରେଡକ୍ରସ ଓ ଜିଲ୍ଲା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମିତିର ସହ ଯୋଗରେ ଏକ ଏଡସ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପ୍ରକାଶ ଚନ୍ଦ୍ର ବେହେରା ଉଦଘାଟନ କରିବା ସହ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଉଦବୋଧନ ଦେଇଥିଲେ । ଜିଲ୍ଲା ଯୁବରେଡ କ୍ରସର ସଂପାଦକ ଅଧ୍ୟାପକ ପ୍ରବୀର କୁମାର ଦାସ ଯୋଗଦେଇ ସଂକ୍ରମଣକୁ ପ୍ରତିହତ କରିବା ପାଇଁ ସଚେତନତା ହିଁ ଏକମାତ୍ର ମାଧ୍ୟମ ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରିବା ସହ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଏ ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜ୍ଞାନ ଆହରଣ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ ।

ସାଧନକର୍ମୀ ଭାବରେ ଆଇଟିଟିସି କାଉନସିଲର ବନୋଜ ପ୍ରଧାନ ଯୋଗଦେଇ ଏଡସର କାରଣ ଓ ନିରାକରଣ ଏବଂ ଚିକିତ୍ସା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ । ଯୌନରୋଗ ପରାମର୍ଶଦାତା ଗୀତାଜଂଳି ସାହୁ ଓ ପ୍ରମୋଦ ମହାରଣ ଯୌନରୋଗ ଓ ଯକ୍ଷ୍ମା ରୋଗ ସହ କିପରି ଏଚଆଇଭି ସଂକ୍ରମଣ ସଂପର୍କ ରହିଛି ସେ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ ।

ଏଡସ ବିଷୟରେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଗୋପନୀୟ ପରାମର୍ଶ ତଥା ଜ୍ଞାନ ଆହରଣ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ଟୋଲ ଫ୍ରି ନମ୍ବର ୧୦୯୭କୁ ବହୁଳ ବ୍ୟବହାର କରିବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦେବା ସହିତ ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଯାହାସବୁ ଚିକିତ୍ସା ରହିଛି ସେ ବିଷୟରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଥିଲେ । ଶେଷରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କୁଇଜ ପ୍ରତିଯୋଗୀତା କରାଯାଇ ପୁରସ୍କାର ବିତରଣ କରାଯାଇଥିଲା । ଯୁବରେଡ କ୍ରସର ମହିଳା ପରାମର୍ଶଦାତ୍ରୀ ସ୍ୱତା ସୁମନ ପଣ୍ଡା ଧନ୍ୟନାଦ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ ।

Comments are closed.