ମୋ ଗୋଡରେ ଆଘାତ ଲାଗି ବିଜେପି ଦାୟୀ: ମମତା

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ ସୁପ୍ରିମୋ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ତାଙ୍କ ଗୋଡରେ ଆଘାତ ଲାଗି ବିଜେପି ଦାୟୀ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଗୋଡ଼ରେ ଆଘାତ ଦେଇ ବିରୋଧୀ ଦଳ ତାଙ୍କୁ ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାରରୁ ନିବୃତ୍ତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ବୋଲି ମଧ୍ୟ ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଗୋପୀବଲ୍ଲଭପୁର ଠାରେ ଏକ ରାଲିକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ସୁଶ୍ରୀ ବାନାର୍ଜୀ କହିଛନ୍ତି, ବିଜେପି ମୋତେ ଘର ଭିତରେ ରଖିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ଯାହା ଫଳରେ ମୁଁ ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ବାହାରକୁ ଯାଇପାରିବି ନାହିଁ। ସେମାନେ ମୋର ଗୋଡ଼କୁ ଆଘାତ କରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ମୋତେ ବାକ ରୁଦ୍ଧ କରିପାରିବେ ନାହିଁ, ଆମେ ବିଜେପିକୁ ପରାସ୍ତ କରିବୁ।

ଟିଏମସି ସୁପ୍ରିମୋ ଲୋକଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି ଯେ ବିଜେପିକୁ ଭୋଟ୍ ନ ଦିଅନ୍ତୁ ନଚେତ୍ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଧର୍ମ ଅନୁସରଣ କରିପାରିବେ ନାହିଁ। ସେ କହିଛନ୍ତି, ଆପଣଙ୍କୁ ‘ଜୟ ଶ୍ରୀ ରାମ’ କହିବାକୁ ପଡିବ, ଆପଣ ଜୟ ସିୟା ରାମ କହିପାରିବେ ନାହିଁ। ପ୍ରଭୁ ରାମ ମା’ ଦୁର୍ଗାଙ୍କୁ ପୂଜା କରୁଥିଲେ କାରଣ ସେ ମହାନ ଅଟନ୍ତି। ଟିଏମସି ସୁପ୍ରିମୋ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସିପିଆଇ (ଏମ୍) ତାଙ୍କୁ ଶାରୀରିକ ଭାବେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲା ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଜେପି ମଧ୍ୟ ସେହିଭଳି କରୁଛି। ମମତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୋତେ ମୋ ଜୀବନରେ ଅନେକ ଥର ମାଡ଼ ଦିଆଯାଇଛି। ପୂର୍ବରୁ ସିପିଏମ୍ ମୋତେ ମାଡ଼ ମାରିଥିଲା ​​ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଜେପି ମଧ୍ୟ ସମାନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିଛି।

ତେବେ ସିପିଆଇ (ଏମ୍)ର ଲୋକମାନେ ଏବେ ବିଜେପି ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। କେତେକ ଦେଶଦ୍ରୋହୀ ଓ ଲୋଭୀ ଲୋକ ମଧ୍ୟ ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି ବୋଲି ସୁଶ୍ରୀ ବାନାର୍ଜୀ କହିଛନ୍ତି। ଟିଏମସି ସୁପ୍ରିମୋ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଜାଣେ ଯେ ସେମାନେ (ବିଜେପି) ଗୋଲତାରା ଅଞ୍ଚଳରେ ଦୁଇଟି ବୁଥ୍ ଗଠନ କରି ଗତ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଜିତିଥିଲେ। ସେ ଭୋଟରଙ୍କୁ ଭୋଟ୍ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏଥର ସେମାନଙ୍କୁ କୌଣସି ବୁଥ୍ ରିଗିଙ୍ଗ କରିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ।

Comments
Loading...