ଆସନ୍ତାକାଲିଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ : ଗୋଲାପୀ ବଲ୍ ସହ ବିଦେଶରେ ଭାରତ ଖେଳିବ ପ୍ରଥମ ଦିବାରାତ୍ର ଟେଷ୍ଟ

ଆଡିଲେଡ : ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ତାଙ୍କ ‘ନିର୍ଭୀକ’ ଦଳ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଆଡିଲେଡରେ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ପ୍ରଥମ ଦିବାରାତ୍ର ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ପ୍ଲେଇଙ୍ଗ ଇଲେଭେନ୍ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ।  ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଆହତ ସମସ୍ୟା ନେଇ ଯୁଝୁଥିବା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟ ଗୋଲାପି ବଲ୍ କ୍ରିକେଟରେ ନିଜର ଚାପ ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଶକ୍ତି ଲଗାଇ ଦେବ। ୨୦୨୦ ବର୍ଷର ଏହି ଶେଷ ସିରିଜରେ ବି‌ଶେଷ କିଛି ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନା ଆଶା କମ୍ ରହିଛି। ଶୁଭ୍ର ଆଲୋକରେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ କୋହଲିଙ୍କ ଚମତ୍କାର ବ୍ୟାଟିଂ, ଷ୍ଟିଭ ସ୍ମିଥଙ୍କ ନିରନ୍ତର ରନ୍ ସ୍କୋରର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବେ, ଏବଂ ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରାଙ୍କ କ୍ରିଜରେ ରହିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ। ଯୁବ ମାର୍ନୁସ୍ ଲାବୁଚେନ ଉଭୟ ଦଳର ଦ୍ରୁତ ବୋଲରମାନେ ଗୋଲାପୀ ବଲ ସହିତ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ମନରେ ସଂଶୟ ସୃଷ୍ଟି କରିବେ। ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଭାରତୀୟ ସମୟ ସକାଳ ୯.୩୦ ରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ।

ସାମ୍ନା-ମାମ୍ନି ଟକ୍କର
’ଜୋସ୍ ହାଜଲେଉଡ୍ ବନାମ ମହମ୍ମଦ ଶାମି’ ମ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟ ରୋମାଞ୍ଚକର ହେବ, ଯେତେବେଳେ କି ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସଙ୍କ ବାଉନ୍ସରକୁ ଯସପ୍ରୀତ ବୁମରା ତାଙ୍କ ୟର୍କର ମାଧ୍ୟମରେ ଜବାବ ଦେବା ପାଇଁ ଚାହାଁନ୍ତି । ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମାଙ୍କ ପରି ଅଭିଜ୍ଞ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇନଥିବା ବେଳେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଲାଇନ୍ ଅପ୍ ତାରକା ଡେଭିଡ ୱାର୍ଣ୍ଣରଙ୍କ ଅଭାବକୁ ଦଳ ଅନୁଭବ କରିବ। ତେବେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦଳ ଦିନରାତି ଟେଷ୍ଟ ଖେଳିବାର ଅଧିକ ଅଭିଜ୍ଞତା ରହିଛି ଏବଂ ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଘରୋଇ ପରିବେଶ ଦ୍ୱାରା ଉପକୃତ ହେବ। ଦିନରାତି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚଗୁଡିକର ନିଜସ୍ୱ ବିଶେଷତ୍ବ ରହିଛି ଯେଉଁଥିରେ ପ୍ରଥମ ସିଜନରେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନମାନେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଥିବାବେଳେ ଗୋଲାପୀ କୁକାବୁରାର ବେଗ ସୂର୍ୟ୍ୟ ଲୁଚି ରହିଥିବା ପରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ।

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ପ୍ଲେଇଙ୍ଗ ଇଲେଭେନ୍
ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ୧୧ ଜଣିଆ ଖେଳାଳୀ ତାଲିକା ଘୋଷଣା କରିଛି। ଆରମ୍ଭରୁ, ଓପନିଂ ଯୋଡି, ୱିକେଟ୍ କିପର ଏବଂ ତୃତୀୟ ସିମରଙ୍କ ଉପରେ ସସପେନ୍ସ ଜାରି ରହିଥିଲା, ଯାହା ଉପରୁ ପରଦା ଉଠାଇଛି। ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଏବଂ ମହମ୍ମଦ ଶାମିଙ୍କ ସହ ଉମେଶ ଯାଦବଙ୍କୁ ଚୟନ କରାଯାଇଛି । କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ପରେ ଭେଟେରାନ ପେସ ମ୍ୟାନ ଇଶାନ୍ତ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ଯାଇଥିବା ଦ୍ୱିତୀୟ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ହୋଇପାରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଏକ ଆଘାତ ଯୋଗୁ ତାଙ୍କୁ ଏହି ସିରିଜରୁ ବାଦ ଦେବାକୁ ପଡିଛି।
ଦ୍ୱିତୀୟ ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚରେ ଉମେଶ ଖେଳି ନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଥମ ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚରେ ସେ ଚାରିଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ପ୍ଲେଇଙ୍ଗ ଇଲେଭେରେ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ସ୍ଥାନ ପାଇନଥିଲେ। ଶୁବମାନ ଗିଲ ମଧ୍ୟ ବାହାରେ ଅଛନ୍ତି। ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରୱାଲ ଏବଂ ପ୍ରୀତି ଖାଁ ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟିଂ ସମ୍ଭାଳିବେ। ଦ୍ୱିତୀୟ ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚରେ ଶୁଭମାନ ଗିଲ ଚମତ୍କାର ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ। ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ଗୋଲାପୀ ବଲ୍ ସହିତ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ସେ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ଏକମାତ୍ର ଦିନିକିଆ ଟେଷ୍ଟ ଖେଳିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଚୁଡାନ୍ତ ଏକାଦଶ ଖେଳିବାରେ ସ୍ଥାନ ପାଇନଥିଲେ।

ଦ୍ୱିତୀୟ ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚରେ ଋଷଭ ପନ୍ତ ଗୋଲାପୀ ବଲ ସହିତ ଶୀଘ୍ର ଶତକ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ରିଦ୍ଧିମାନ ସାହା ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ ହୋଇଥିଲେ। ଆସନ୍ତାକାଲିଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ମ୍ୟାଚ୍ରେ ସେ ୱିକେଟ୍ କିପର ଦାୟିତ୍ୱ ତୁଲାଉଥିବାର ନଜର ଆସିବେ। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ଜଣେ ଦକ୍ଷ ୱିକେଟ୍ କିପର ଆବଶ୍ୟକ। ତିନୋଟି ପେସରଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ୍ ଅଶ୍ୱିନ୍ ଏକାକୀ ସ୍ପିନ୍ ଲାଇନ୍ ଗ୍ରହଣ କରିବେ।

Comments
Loading...