ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର: ଆତଙ୍କବାଦୀ ଏବଂ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳିବିନିମୟ, ୩ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ

ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର : ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର କୁଲଗାମ ଅଞ୍ଚଳରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଏବଂ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଗୁଳିବିନିମୟରେ ୩ ଜଣ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ପୁଲିସ ଏବଂ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ମିଳିତ ଭାବେ ଏହି ଅପରେସନ୍ ଚଳାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି।
ଉତ୍ତର କାଶ୍ମୀରର ସୀମାନ୍ତ ଜିଲ୍ଲା କୁପୱାରାର କିରଣ ସେକ୍ଟରରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିବାବେଳେ ସେନା ଦ୍ୱାରା ଜଣେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଥିଲା। ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ନିକଟରୁ ଗୋଟିଏ ଏକେ -୪୭ ବନ୍ଧୁକ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ସେନା କହିଛି ଯେ ତିନିରୁ ଚାରି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଏକ ଦଳ ଅନୁପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ। ସମଗ୍ର ଅଞ୍ଚଳରେ ଅନ୍ୟ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଖୋଜିବା ପାଇଁ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଚାଲିଛି।
କରିନା ସେକ୍ଟରର ବାଲବୀର ପୋଷ୍ଟ ନିକଟରେ ରାତି ପ୍ରାୟ ୪ ଟା ସମୟରେ ସେନା କର୍ମଚାରୀମାନେ ଏଲଓସି ଉପରେ ସନ୍ଦେହଜନକ ଗତିବିଧି ପାଇଥିଲେ। ସୈନିକମାନେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ ମାଖିକମାରି ଅଞ୍ଚଳର ତିନିରୁ ଚାରି ଜଣ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଏକ ଟିମ୍ ଭାରତ ସୀମାରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି। ସେନାର ୧୯ ଗରୱାଲ୍ ରାଇଫଲ୍ସର ସୈନିକମାନେ ଟ୍ରାକିଂ କରିବା ପରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଗୁଳି ଚଳାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ପ୍ରତିଶୋଧରେ ଜଣେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଅନ୍ୟ ପାର୍ଶ୍ୱରୁ ଗୁଳି ବିନିମୟ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥିଲା।

Comments
Loading...