ରବି ଶଙ୍କର ପ୍ରସାଦଙ୍କ ପରେ ଶଶୀ ଥରୁରଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ସାମୟିକ ଭାବେ ଅବରୋଧ

ପ୍ରାୟ ଏକ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ରବି ଶଙ୍କର ପ୍ରସାଦଙ୍କ ଟୁଇଟର ଆକାଉଣ୍ଟ ତାଙ୍କୁ ବାରଣ କରାଯାଇ ଥିବା ଜଣାପଡିବା ପରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଶଶି ଥରୁର କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛନ୍ତି। ସୂଚନା ପ୍ରଯୁକ୍ତିବିଦ୍ୟା ସଂସଦୀୟ ଷ୍ଟାଣ୍ଡିଂ କମିଟିର ସଭାପତି ଥିବା ଥରୁର କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଭାରତରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଟ୍ୱିଟର ଠାରୁ ରବି ଶଙ୍କର ପ୍ରସାଦ ଓ ତାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଅବରୋଧ ହେବା ନେଇ ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ମାଗିବେ।

ରବି ଶଙ୍କର ପ୍ରସାଦ ଆଜି ‘କୁ’ ଆପରେ କହିଥିଲେ ଯେ ଆମେରିକାର ଡିଜିଟାଲ୍ ମିଲେନିୟମ୍ କପିରାଇଟ୍ ଆକ୍ଟ ଉଲ୍ଲଂଘନ ଅଭିଯୋଗରେ ଟ୍ୱିଟର ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଚଳାଇବା ନେଇ ବାରଣ କରିଛି। ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଟ୍ୱିଟର ଆଇଟି ନିୟମ ୨୦୧୧ ଲଙ୍ଘନ କରୁଛି। ଏହି ଘଟଣା ଘଟିବାର କିଛି ସମୟ ପରେ ଥରୁର ଏକ ଟ୍ୱିଟରେ କହିଛନ୍ତି: “ରବିଜୀ, ମୋ ସହିତ ସମାନ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଖାଲି ସେତିକି ନୁହେଁ ଟ୍ୱିଟର ହାଇପର ଆକ୍ଟିଭ୍ ହେଉଛି। ତେବେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଟ୍ୱିଟରକୁ ଦାୟୀ କରିବେ ନାହିଁ କିମ୍ବା ରବି ଶଙ୍କର ପ୍ରସାଦ କରିଥିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟକୁ ସେ ଦାୟୀ କରିବେ ନାହିଁ, ତଥାପି ବିଦେଶୀ ସଙ୍ଗୀତର କ୍ଷୁଦ୍ର ସ୍ନିପେଟ୍ ବ୍ୟବହାର କରି ଭାରତୀୟମାନେ ସୃଜନଶୀଳ ଭାବରେ ଭିଡିଓ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ଆନନ୍ଦଦାୟକ ନୁହେଁ ବୋଲି ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି।

Comments
Loading...