୬ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ସହ କଣ୍ଟେନର ଓ ବାରକ ଜବତ, ୪ ଆନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ଗଞ୍ଜେଇ ମାଫିଆ ସହ ୬ ଗିରଫ

ମୋହନା : ଗଜପତି ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷକ ତପନ କୁମାର ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଦୃଢ ମନୋବଳ ଓ ଇଚ୍ଛା ଶକ୍ତିର ଆଗ୍ରହ ଯୋଗୁଁ ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲାରେ ବଢି ଚାଲିଥିବା ବେଆଇନ ଚୋରା ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ ରୋକିବାକୁ ନେଇଥିବା ସଂକଳ୍ପ ଦିନକୁ ଦିନ ସଫଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଗୁରୁବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଏସପି ଶ୍ରୀ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ନିର୍ଦେଶକ୍ରମେ ମୋହନା ଥାନା ଅଧିକାରୀ ସୁଜିତ୍ କୁମାର ନାୟକଙ୍କ ତତ୍ତ୍ଵାବଧାନରେ ଏସଆଇ ସିନ୍ଧୁ ସାର୍କା ଓ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଚାନ୍ଦିପୁଟ-ତରାମାଳ ଅଞ୍ଚଳରେ ପେଟ୍ରୋଲିଙ୍ଗ କରୁଥିବାବେଳେ ଚାନ୍ଦିପୁଟ ରାସ୍ତାଦେଇ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଆଡ଼କୁ ଯାଉଥିବା ଏକ କଣ୍ଟେନର ଗାଡ଼ିକୁ ଅଟକାଇ ଯାଞ୍ଚ କରିଥିଲେ । ଯାଞ୍ଚବେଳେ ଟ୍ରକର ଡାଲା ମଧ୍ୟରେ ରହିଥିବା ଏକ ଗୁପ୍ତ କୋଠରୀ ମଧ୍ୟରୁ ୨୧ଟି ଜରି ବସ୍ତାରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଉର୍ତ୍ତି ହୋଇ ରହିଥିଲା । ସ୍ଥାନୀୟ ବିଡ଼ିଓ ବଂଶୀଧର ଖୋସ୍କାଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଗଂଜେଇ ବସ୍ତାଗୁଡ଼ିକୁ ଓଜନ କରାଯିବାରୁ ସମୁଦାୟ ପରିମାଣ ୬ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ୧୦ କିଲୋ ୭୦୦ ଗ୍ରାମ ହୋଇଥିଲା । ଯାହାର ବଜାର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ ୪୦ ଲକ୍ଷ ହେବ ବୋଲି ଆଇଆଇସି ଶ୍ରୀ ନାୟକ କହିଛନ୍ତି । ଗଂଜେଇ ନେଇ ଯାଉଥିବା ଟ୍ରକଟିକୁ ଏସ୍କର୍ଟ କରି ନେଉଥିବା ଏକ ବାଇକକୁ ମଧ୍ୟ ଫୁଲିସ୍ ଜବତ କରିଛି। ଏହି ଚୋରା ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣରେ ସଂପୃକ୍ତ ଥିବା ଆନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ଗଞ୍ଜେଇ ମାଫିଆ ହରିୟାଣା ରାଜ୍ୟର ବିନୋଦ କୁମାର ଶର୍ମା, ଜୟପାଳସିଂ, ସୁରେଶ କାଶ୍ୟପ,ବାଳକ ରାମ ଓ ମୋହନା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚନ୍ଦ୍ରଗିରି ଅଞ୍ଚଳର ମନୋଜ ବୀର ଓ ସୁକାନ୍ତ ମାଝୀ । ସମସ୍ତ ୬ ଜଣ ଗଞ୍ଜେଇ ମାଫିଆଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଏହି ଗଞ୍ଜେଇ ସବୁ ଶିକୁଳିପଦର ଅଂଚଳରୁ ସଂଗ୍ରହୀତ ହୋଇ ହରିୟାଣା ଚାଲାଣ ହେଉଥିଲା ବୋଲି ଥାନା ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ।

Comments
Loading...