ଆସନ୍ତାକାଲିଠାରୁ ଯୁକ୍ତ ୨ ନାମଲେଖା ଆବେଦନ

ଭୁବନେଶ୍ବର :  ଗୁରୁବାର (ଆସନ୍ତାକାଲି)ଠାରୁ ରାଜ୍ୟରେ ଯୁକ୍ତ ୨ ନାମଲେଖା ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଅନ୍‍ଲାଇନରେ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ ବୋଲି ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି। ରାଜ୍ୟରେ ଥିବା ୧୬୦୦ରୁ ଅଧିକ ଯୁକ୍ତ ୨ କଲେଜ ସମେତ ସେଲ୍‍ଫ ଫାଇନାନ୍‍ସିଂ କଲେଜ, ଉପଶାସ୍ତ୍ରୀ ଓ ଧନ୍ଦାମୂଳକ ଶିକ୍ଷା କଲେଜରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଅନ୍‍ଲାଇନରେ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ।

ଆସନ୍ତାକାଲି ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୧ଟାରୁ www.samodisha.gov.in ୱେବ୍‍ସାଇଟରେ ସିଏଏଫ୍‍ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ। ଆସନ୍ତା ୨୦ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ। ସେହିପରି ଜୁନ୍ ୨୧ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଅଫଲାଇନ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ ।  ସାଧାରଣ ବର୍ଗ ପାଇଁ ୩ଶହ ଟଙ୍କା ଏବଂ ସଂରକ୍ଷିତ ବର୍ଗ ପାଇଁ ୨ଶହ ଟଙ୍କା ଆବେଦନ ଫି ରହିଛି ।  ୨୧ତାରିଖ ଅପରାହ୍ଣ ୫ଟା ସୁଦ୍ଧା ସିଏଏଫ୍‍ର ପ୍ରିଣ୍ଟ କପି ସହ ସମସ୍ତ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ ସାମ୍‍ସ ରିସୋର୍ସ ସେଣ୍ଟର (ଏସ୍‍ଆର୍‍ସି)ରେ ଦାଖଲ କରିପାରିବେ। ୨୬ତାରିଖରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମେରିଟ୍‍ ଲିଷ୍ଟ ତଥା କଟ୍‍ ଅଫ୍‍ ମାର୍କ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ। ଯୋଗ୍ୟ ବିବେଚିତ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଚଳିତମାସ ୨୮ତାରିଖରୁ ଆସନ୍ତା ମାସ ୨ ତାରିଖ ମଧ୍ୟରେ ନାମଲେଖାଇ ପାରିବେ। ସେହିପରି ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯାୟ ମେରିଟ୍ ଲିଷ୍ଟ ଜୁଲାଇ ୮ରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ। ଜୁଲାଇ ୯ରୁ ୧୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନାମଲେଖା ହେବ ।

Comments
Loading...