୧୭ ରାଜ୍ୟରେ ୫୦ହଜାରରୁ କମ୍‍ ସଂକ୍ରମିତ

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, କର୍ଣ୍ଣାଟକ, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ, ଦିଲ୍ଲୀ ଓ ହରିଆନାରେ କୋବିଡ୍‍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ଅଧିକ ରହିଛି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଦେଶର ୧୨ଟି ରାଜ୍ୟ ଓ କେନ୍ଦ୍ର ଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳରେ କୋବିଡ୍‍ ସଂକ୍ରମିତମାନଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଶୀଘ୍ର ହ୍ରାସ ପାଇବାର ସୂଚନା ମିଳିଛି। ସେହି ରାଜ୍ୟ ଓ କେନ୍ଦ୍ରଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳ ଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, ଦିଲ୍ଲୀ, ଚଣ୍ଡିଗଡ଼, ଗୁଜରାଟ, ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ଓ ଲଦାଖ ରହିଛି। ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରେ ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ଯୁଗ୍ମ ସଚିବ ଲବ୍‍ ଅଗ୍ରୱାଲ୍‍ କହିଛନ୍ତି, କରୋନା ସଂକ୍ରମିତମାନଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଦୈନିକ ୨.୪ ଭାଗ ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ଆସୁଥିଲା ।

୧୨ଟି ରାଜ୍ୟ ଓ କେନ୍ଦ୍ର ଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ୧ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ସକ୍ରିୟ ସଂକ୍ରମିତ ରହିଛନ୍ତି। ସେଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, କର୍ଣ୍ଣାଟକ,କେରଳ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, ରାଜସ୍ଥାନ, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ, ଗୁଜରାଟ,ତାମିଲନାଡୁ, ଛତିଶଗଡ଼, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ, ବିହାର ଓ ହରିୟାଣା ରହିଛି । ଶ୍ରୀ ଅଗ୍ରୱାଲ୍‍ କହିଛନ୍ତି, ୭ଟି ରାଜ୍ୟରେ ୫୦ ହଜାରରୁ ୧ଲକ୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସଂକ୍ରମିତ ଥିବା ବେଳେ ୧୭ଟି ରାଜ୍ୟରେ ୫୦ହଜାରରୁ କମ୍‍ ସଂକ୍ରମିତ ଅଛନ୍ତି ।  ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, କର୍ଣ୍ଣାଟକ, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ, ଦିଲ୍ଲୀ ଓ
ହରିୟାଣାରେ କୋବିଡ୍‍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ଅଧିକ ରହିଛି  ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

Comments
Loading...