୪ଦିନରେ ଆଠଗଡର ୧୪ ଗାଁ ଆବଦ୍ଧାଞ୍ଚଳ ଘୋଷିତ

ଆଠଗଡ : ଆଠଗଡରେ ବିଶେଷକରି ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ କରୋନା କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ସ୍ଥିତି ଦିନକୁ ଦିନ ବିଗିଡିବାରେ ଲାଗିଛି। ଏବେ ଗାଁ ଗାଁରେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢ଼ି ଚାଲିଛି। ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଲୋକମାନେ ସତର୍କ ଓ ସଚେତନ ହେଉନଥିବାରୁ ଏପରି ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି। ବିଗତ ୨ ତାରିଖରୁ ଆଜି ମଧ୍ୟରେ ୧୪ଟି ଗାଁକୁ ଆବଦ୍ଧ ଅଞ୍ଚଳ ଭାବେ ଘୋଷଣ କରାଯାଇ ସାରିଲାଣି। ଶନିବାର ରାଧାକୃଷ୍ଣପୁର (ମୁଶୁଳିଆ) ଓ ଧୁରୁଷିଆ ପଞ୍ଚାୟତର ଗଜାମ୍ବ ଗ୍ରାମରେ ଗତ ୧୦ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଯଥାକ୍ରମେ ୨୨ ଓ ୧୨ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ବାହାରିଥିବାରୁ ଶନିବାର ସଂପୃକ୍ତ ୨ ଗ୍ରାମକୁ ଆଂଶିକ ଆବଦ୍ଧାଞ୍ଚଳ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଆଠଗଡ ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ।

ପୂର୍ବରୁ ୧୧ଟି ଗ୍ରାମ ଯଥା ବେଣ୍ଟପଦା, ରାଧାକିଶୋରପୁର, ଖୁଣ୍ଟୁଣୀ, ରାଧାଗୋବିନ୍ଦପୁର, ସଠିଲୋ, କୁଲାଇଲୋ, ଖମାରନୂଆଗାଁ, ଗୋବରା, ଭୋଗରା, ଡାଳୁଆ, କଣ୍ଟରେଇ ଗ୍ରାମକୁ ଆବଦ୍ଧାଞ୍ଚଳ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା। ଆଜି ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିବା ସଂପୃକ୍ତ ୨ ଗ୍ରାମର ସମସ୍ତ ପ୍ରବେଶ ପଥକୁ ବାଉଁଶ ବାଡରେ ଆବଦ୍ଧ କରାଯାଇଥିବାବେଳେ ଆସନ୍ତାକାଲିଠାରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ସିଏଚସି ପକ୍ଷରୁ କଣ୍ଟାକ୍ଟ ଟ୍ରେସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇ ସେମାନଙ୍କର କୋଭିଡ ପରୀକ୍ଷା କରାଇବା ପାଇଁ ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ଅଜାମ୍ବର ମହାନ୍ତି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

Comments
Loading...