ହାରିଲା କରୋନା- ଜିତିଲେ ଶତାୟୁ ମହିଳା : କହିଲେ – ‘କରୋନା ସାଧାରଣ ଥଣ୍ଡା ଭଳି’

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ : କର୍ଣ୍ଣାଟକର ଜଣେ ୧୦୦ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା  ମହିଳା କରୋନା ଭୂତାଣୁକୁ ପରାଜିତ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହି ଭୂତାଣୁ ସାଧାରଣ ଥଣ୍ଡା ଭଳି। ଚଳିତ ମାସ ଆରମ୍ଭରେ କର୍ଣ୍ଣାଟକର ବେଲାରୀ ଜିଲ୍ଲାର ହୁଭିନା ହାଡାଗାଲି ସହରର ୧୦୦ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ମହିଳାଙ୍କର କରୋନା ପଜିଟିଭ ଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲା।

ଏହି ୧୦୦ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ମହିଳା ହାଲ୍ଲାମା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଡାକ୍ତରମାନେ ମୋତେ ଭଲ ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ। ନିୟମିତ ଖାଇବା ସହିତ ମୁଁ ପ୍ରତିଦିନ ଏକ ସେଓ ଖାଉଥିଲି | ଡାକ୍ତରମାନେ ମୋତେ ଔଷଧ ଏବଂ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଦେଉଛନ୍ତି ଏବଂ ମୁଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁସ୍ଥ ଅଛି।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ସାଧାରଣ ଥଣ୍ଡା ଭଳି। ମହିଳାଙ୍କ ପୁଅ, ବୋହୂ ଏବଂ ନାତି ମଧ୍ୟ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ସମସ୍ତେ ଘରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିଲେ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ତାଙ୍କ ପୁଅ ଏକ ବ୍ୟାଙ୍କରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି ଏବଂ ଚଳିତ ମାସରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଜଣା ପଡିଥିଲା।|

ଅଧିକାରୀ ଜଣଙ୍କ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜୁଲାଇ ୧୬ରେ ତାଙ୍କ ପୁଅର ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ୍ ମିଳିବା ପରେ ହାଲ୍ଲାମାଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ମଧ୍ୟ ପଜିଟିଭ୍ ଆସିଥିଲା । ଏହି ୧୦୦ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ମହିଳାଙ୍କୁ ଜୁଲାଇ ୨୨ରେ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଇଥିଲା। ଏବେ ତାଙ୍କର କରୋନା ରିପୋର୍ଟ ନେଗେଟିଭ୍ ଆସିଛି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ଶନିବାର ୫୦୭୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ରିପୋର୍ଟ ଆସିଛି ଏବଂ ୭୨ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ରାଜ୍ୟରେ ମୋଟ କରୋନା ମାମଲା ୯୦,୯୪୨କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି, ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୫୫,୩୮୮ ଟି ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ଏବଂ ୧୭୯୬ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

Comments
Loading...