ଆରଏସଏସ୍‌ ମୋଦିଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲା ବିମୁଦ୍ରାୟନର ପରିକଳ୍ପନା: ରାହୁଲ

ଆରଏସଏସ୍‌ ମୋଦିଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲା ବିମୁଦ୍ରାୟନର ପରିକଳ୍ପନା: ରାହୁଲ

Copy Editor RKD | Published On: Feb 13, 2018 10:58 PM IST |   163

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ : ବିମୁଦ୍ରାୟନର ପରିକଳ୍ପନା ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ (ଆରବିଆଇ) କିମ୍ବା ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ଅରୁଣ ଜେଟଲୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ହୋଇ ନଥିଲା। ଏହି ପରିକଳ୍ପନା ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସ୍ୱଂୟସେବକ ସଂଘ (ଆରଏସଏସ୍‌) ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିଲା। ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ସଂଘ ଏହି ପରିକଳ୍ପନାକୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲା ବୋଲି କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି କହିଛନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାର କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ କଂଗ୍ରେସର ଜନଆଶୀର୍ବାଦ ଯାତ୍ରାର ଚତୁର୍ଥ ଦିନରେ ଭାଗନେଇ ରାହୁଲ ଏହା କହିଛନ୍ତି। ବ୍ୟବସାୟୀ ଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନାକାଳରେ ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ କେନ୍ଦ୍ରର ଏନଡିଏ ସରକାର ସ୍ୱାଧୀନ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟକରୁ ନାହିଁ। କାରଣ ଆରଏସଏସର ଲୋକମାନେ ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରତି ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟକୁ ପରିଚାଳନା କରୁଛନ୍ତି। ପ୍ରତ୍ୟେକ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟରେ ସଂଘର ଜଣେ ଲେଖାଏଁ ଲୋକ ଓଏସଡି ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ଓଏସଡିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପରିଚାଳିତ ହେଉଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସ ଦେଶରେ ଗଣତନ୍ତ୍ର ଶାସନକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉଥିବାବେଳେ ବିଜେପି ଅମଲାତାନ୍ତ୍ରିକ ଶାସନକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉଛି।

Tags:

Like Us

Breaking News

ବାଲେଶ୍ବର: ସୋର ସଜନପୁରରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୨ ଘଣ୍ଟା ବିତିଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପହଞ୍ଚିଲାନି ଦମକଳ ବାହିନୀ ଆଠଗଡ଼: ଖୁଣ୍ଟୁଣୀ ରେଞ୍ଜ ପାଇକେରାପୁରରେ ହାତୀ ଛୁଆ ମୃତଦେହ ଠାବ ଧର୍ମଗଡ଼: କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ୨୬ କାଲପୋଲା ଛକ ନିକଟରେ ବ୍ୟାଣ୍ଡପାର୍ଟି ପିକଅପ୍‌ ଭ୍ୟାନ ଓ ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ୨ ମୃତ, ୨୪ ଆହତ ଯାଜପୁର : ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା ପଂଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ପୂର୍ବତନ ବରିଷ୍ଠ କିରାଣୀ ବିଚିତ୍ରାନନ୍ଦ ମହାନ୍ତିକୁ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ସରକାରୀ ଚାକିରିରୁ ବହିଷ୍କାର କଲେ। ତାଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଏକ କୋଟି ଅଠ।ନବେ ଲକ୍ଷ ଟଂକାର ଅନିୟମିତତା ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି।