କଲିକତାର ଅଜବ ମଣିଷ; ପ୍ରତିଦିନ ଖାଆନ୍ତି ଝିଟିପିଟି, ଅସରପା, ମୂଷା

.

Copy Editor RRM | Published On: Feb 10, 2018 03:51 PM IST |   243

କଲିକତା: ପୂର୍ବ କଲିକତାର ସିୟାଲଦାହ ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ନିକଟରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ଖାଦ୍ୟପେୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଜବ ପ୍ରକାରର । ସେ ଜୀବନଧାରଣ ପାଇଁ ପ୍ରତିଦିନ ଝିଟିପିଟି, ଅସରପା, ମୂଷା ଓ କାଉଗୁଡ଼ିକୁ ମାରି ଖାଇଥାନ୍ତି । ଯୁବକ ଜଣକ ଏହି ଜୀବଜନ୍ତୁଗୁଡିକୁ ଖାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ୨୫ ବର୍ଷୀୟ ଏହି ଯୁବକଙ୍କ ନାମ ଅମିତ କର୍ମାକର । ସେ ଉକ୍ତ ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ନିକଟରେ ରୁହନ୍ତି । ଷ୍ଟେସନ ନିକଟରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ ଦୋକାନୀଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଏକଦା ଅମିତ ଏକ କାଉ ଛୁଆକୁ ଖାଇ ଦେଇଥିଲେ । ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଅମିତଙ୍କୁ ଆରପିଏଫ୍‌ କର୍ମଚାରୀ ମାଡ଼ ମାରିଥିଲେ । ମାତ୍ର ଅମିତ ନିଜର ଏହି ଅଜବ ପ୍ରକାର ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିପାରୁନାହାନ୍ତି ବରଂ ଏହି ଜୀବଜନ୍ତୁଗୁଡ଼ିକୁ ଖାଇବା ତାଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ବୋଲି ଅମିତ କୁହନ୍ତି । ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ କଲିକତା ମେଡିକାଲ କଲେଜର ଡାକ୍ତର ରଞ୍ଜନ ଭଟ୍ଟାଚାର୍ଯ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହି ଜୀବଜନ୍ତୁ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ମଣିଷର ସ୍ନାୟୁ ବିଭାଗ ବିଶେଷ ଭାବେ ପ୍ରଭାବିତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ।

Tags:

Like Us

Breaking News

ବାଲେଶ୍ବର: ସୋର ସଜନପୁରରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୨ ଘଣ୍ଟା ବିତିଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପହଞ୍ଚିଲାନି ଦମକଳ ବାହିନୀ ଆଠଗଡ଼: ଖୁଣ୍ଟୁଣୀ ରେଞ୍ଜ ପାଇକେରାପୁରରେ ହାତୀ ଛୁଆ ମୃତଦେହ ଠାବ ଧର୍ମଗଡ଼: କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ୨୬ କାଲପୋଲା ଛକ ନିକଟରେ ବ୍ୟାଣ୍ଡପାର୍ଟି ପିକଅପ୍‌ ଭ୍ୟାନ ଓ ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ୨ ମୃତ, ୨୪ ଆହତ ଯାଜପୁର : ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା ପଂଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ପୂର୍ବତନ ବରିଷ୍ଠ କିରାଣୀ ବିଚିତ୍ରାନନ୍ଦ ମହାନ୍ତିକୁ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ସରକାରୀ ଚାକିରିରୁ ବହିଷ୍କାର କଲେ। ତାଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଏକ କୋଟି ଅଠ।ନବେ ଲକ୍ଷ ଟଂକାର ଅନିୟମିତତା ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି।