ଙ୍ଘୁଙ୍ଗୁଡି ମାରୁଛନ୍ତି କି ? ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ଘରୋଇ ଉପଚାର

.

Published On: Feb 05, 2018 04:05 PM IST | Updated On: Feb 05, 2018 04:11 PM IST |   2595

ଶ୍ବାସକ୍ରିୟାରେ ଅସୁବିଧା ହେଲେ କିମ୍ବା ସର୍ବଦା ଗୋଟିଏ ମୁଦ୍ରାରେ ଶୋଇବା ଦ୍ବାରା ମଣିଷ ଙ୍ଘୁଙ୍ଗୁଡି ମାରେ । ଥଣ୍ଡା ଓ ଅଧିକ ମୋଟା ହୋଇଥିବା ଲୋକେ ଙ୍ଘୁଙ୍ଗୁଡି ମାରନ୍ତି । ଧୂମ୍ରପାନ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଅଧିକ ଙ୍ଘୁଙ୍ଗୁଡି ମାରନ୍ତି । ଗଳାରେ ସମସ୍ୟା ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଙ୍ଘୁଙ୍ଗୁଡି ମାରନ୍ତି । ଇଏ ତ ଥିଲା ଙ୍ଘୁଙ୍ଗୁଡି ମାରିବାର କାରଣ । ତେବେ ଏବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଙ୍ଘୁଙ୍ଗୁଡି ମାରିବା ବନ୍ଦ କରିବାର ଘରୋଇ ଉପଚାର ।

ଶୋଇଲା ବେଳେ ଗୋଟିଏ ମୁଦ୍ରାରେ ନ ଶୋଇ କଡ ବଦଳାଇଲେ ଆପଣଙ୍କ ଙ୍ଘୁଙ୍ଗୁଡି ଦୋଷ ଦୂର ହୋଇଥାଏ ।

ଶୋଇଲା ପୂର୍ବରୁ ଉଷୁମ ପାଣି ପିଇ ଶୋଇଲେ ଙ୍ଘୁଙ୍ଗୁଡି ମାରିବେ ନାହିଁ ।

କ୍ଷୀରରେ ହଳଦୀ ମିଶାଇ ପିଇଲେ ମଧ୍ୟ ଆପଣ ଙ୍ଘୁଙ୍ଗୁଡି ମାରିବେ ନାହିଁ । ଏହା ଦ୍ବାରା ଅନେକ ରୋଗ ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୋଇଥାଏ ।

ଦୁଇଟି ଗୁଜୁରାତି ଖାଇ ଉଷୁମ ପାଣି ପିଇକି ଶୋଇଲେ ମଧ୍ୟ ଙ୍ଘୁଙ୍ଗୁଡି ଦୋଷ ଦୂର ହେବ ।

ଶୋଇଲା ପୂର୍ବରୁ ଏକ ଚାମଚ ମହୁ ଖାଇଲେ ମଧ୍ୟ ଙ୍ଘୁଙ୍ଗୁଡି ଦୋଷ ଦୂର ହୁଏ ।

ଯଦି ତଣ୍ଟିରେ ସମସ୍ୟା ଥାଏ ତେବେ ଉଷୁମ ପାଣିରେ ଲୁଣ ପକାଇ ଗଳଗଳ କରନ୍ତୁ । ଏପରି କରିବା ଦ୍ବାରା ଙ୍ଘୁଙ୍ଗୁଡି ଦୋଷ ଦୂର ହୁଏ ।

 

 

Tags:

Like Us

Breaking News

ବାଲେଶ୍ବର: ସୋର ସଜନପୁରରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୨ ଘଣ୍ଟା ବିତିଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପହଞ୍ଚିଲାନି ଦମକଳ ବାହିନୀ ଆଠଗଡ଼: ଖୁଣ୍ଟୁଣୀ ରେଞ୍ଜ ପାଇକେରାପୁରରେ ହାତୀ ଛୁଆ ମୃତଦେହ ଠାବ ଧର୍ମଗଡ଼: କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ୨୬ କାଲପୋଲା ଛକ ନିକଟରେ ବ୍ୟାଣ୍ଡପାର୍ଟି ପିକଅପ୍‌ ଭ୍ୟାନ ଓ ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ୨ ମୃତ, ୨୪ ଆହତ ଯାଜପୁର : ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା ପଂଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ପୂର୍ବତନ ବରିଷ୍ଠ କିରାଣୀ ବିଚିତ୍ରାନନ୍ଦ ମହାନ୍ତିକୁ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ସରକାରୀ ଚାକିରିରୁ ବହିଷ୍କାର କଲେ। ତାଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଏକ କୋଟି ଅଠ।ନବେ ଲକ୍ଷ ଟଂକାର ଅନିୟମିତତା ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି।