ହାତ ଗୋଡ ଝିମ ଝିମ ବା ଶୂନ ହେଇଯାଉଛି କି ?? ତେବେ କରନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ

.

Published On: Feb 02, 2018 04:47 PM IST | Updated On: Feb 02, 2018 04:51 PM IST |   2760

ଅଧିକାଂଶ ସମୟ ବସି ରହିଲେ ବା ଛିଡା ହେଲେ ନଚେତ୍ କୌଣସି ଯାଗାରେ ବେଶି ସମୟ ପ୍ରେସର ପକାଇଲେ ଆମ ହାତ ଓ ପାଦ ଝିମ ଝିମ ହୋଇଯାଏ । ଏହା ଏକ ସାଧାରଣ କଥା । କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ସବୁବେଳେ ଏମିତି ହେଉଥାଏ, ତାହେଲେ ଏହା ସାଧାରଣ ନୁହେଁ । ଏହା କୌଣସି ବଡ ରୋଗର ଲକ୍ଷଣ ହୋଇପାରେ । ଏପରି ହେଉଥିଲେ ଆପଣ ଯଥାଶୀଘ୍ର ଡାକ୍ତର ପରାମର୍ଶ ନିଅନ୍ତୁ । ତେବେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣେଇବୁ ଏହାର ଘରୋଇ ଉପାୟ ।

ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ହାତ ଓ ପାଦ ଝିମ ଝିମ ବା ଶୂନ ତାହେଲେ ଉଷୁମ ପାଣିର ଶେକ ଦିଅନ୍ତୁ । ଏପରି କରିବା ଦ୍ବାରା ଆପଣଙ୍କୁ ଆରାମ ମିଳିବ ।

ଯଦି ଆପଣ ନିୟମିତ ନଡିଆ ତେଲ ଓ ସୋରିଷ ତେଲକୁ ଉଷୁମ କରି ହାତ ଓ ଗୋଡରେ ଘସନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ହାତ ଓ ପାଦ ଝିମ ଝିମ ବା ଶୂନ ହୋଇନଥାଏ ।

ପ୍ରତିଦିନ ହାତ ଓ ପାଦ ବ୍ୟାୟମ କରିବା ଦ୍ବାରା ହାତ ଗୋଡ ଝିମ ଝିମ ବା ଶୂନ ହୋଇନଥାଏ ।

ଦୁଇ ଚାମଚ ଡାଲଚିନ ଗୁଣ୍ଡ ସହ ଏକ ଚାମଚ ମହୁ ମିଶାଇ ପିଇବା ଦ୍ବାରା ହାତ ଓ ପାଦ ଝିମ ଝିମ ହୁଏ ନାହିଁ ।

ଖାଦ୍ୟ ତାଲିକାରେ ଭିଟାମିନ୍ ବି ଏବଂ ଭିଟାମିନ୍ ବି ୧୨ ସାମିଲ କଲେ, ଏସବୁ ସମସ୍ୟା ଦେଖା ଦିଏ ନାହିଁ । ସେଗୁଡିକ ହେଲା:- ଅଣ୍ଡା, ମାଛ, କଦଳୀ, ସୋୟା ବଡି, କ୍ଷୀର, ଦହି ଇତ୍ୟାଦି ।

Tags:

Like Us

Breaking News

ବାଲେଶ୍ବର: ସୋର ସଜନପୁରରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୨ ଘଣ୍ଟା ବିତିଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପହଞ୍ଚିଲାନି ଦମକଳ ବାହିନୀ ଆଠଗଡ଼: ଖୁଣ୍ଟୁଣୀ ରେଞ୍ଜ ପାଇକେରାପୁରରେ ହାତୀ ଛୁଆ ମୃତଦେହ ଠାବ ଧର୍ମଗଡ଼: କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ୨୬ କାଲପୋଲା ଛକ ନିକଟରେ ବ୍ୟାଣ୍ଡପାର୍ଟି ପିକଅପ୍‌ ଭ୍ୟାନ ଓ ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ୨ ମୃତ, ୨୪ ଆହତ ଯାଜପୁର : ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା ପଂଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ପୂର୍ବତନ ବରିଷ୍ଠ କିରାଣୀ ବିଚିତ୍ରାନନ୍ଦ ମହାନ୍ତିକୁ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ସରକାରୀ ଚାକିରିରୁ ବହିଷ୍କାର କଲେ। ତାଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଏକ କୋଟି ଅଠ।ନବେ ଲକ୍ଷ ଟଂକାର ଅନିୟମିତତା ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି।