ବଜେଟରେ କ’ଣ ଶସ୍ତା ଓ କ’ଣ ମହଙ୍ଗା

.

Published On: Feb 01, 2018 06:10 PM IST |   1501

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ୨୦୧୮ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷରେ ବଜେଟ୍‌ରେ ସାଧାରଣ ଲୋକ ଆଶ୍ୱସ୍ତି ହେବାପରେ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇ ନାହିଁ ।  ବଜେଟରେ ଶ୍ରବଣ ଯନ୍ତ୍ର, କାଜୁ, ହେଲଥ କେୟାର ଓ ସୋଲାର ପ୍ୟାନେଲ ଶସ୍ତା ହୋଇଛି  ।

କଣ ମହଙ୍ଗା

ବିଦେଶରୁ ଆସୁଥିବା ଲକସରୀ କାର ମହଙ୍ଗା ହୋଇଛି । ସେହିପରି ଫୁଡ ପ୍ରୋସେସିଙ୍ଗ ଓ ବେଦ୍ୟୁତିକ ସମାଗ୍ରୀରେ ସୀମା ଶୁଳ୍କ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି । ବିଦେଶରୁ ଆମଦାନୀ ହେଉଥିବା ମୋବାଇଲ ଓ ଟିଭିର ଦାମ ବୃଦ୍ଧି ହେବ ।

ଟିଭିର ଦାମ ୫ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ।

ମୋବାଇଲ ଦାମ ୫ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ।

ଫୋନ ବ୍ୟାଟେରୀ ଦାମ ୫ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ।

ସୁନା ଦାମପରେ ୫ ପ୍ରତିଶ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ।

Tags:

Like Us

Breaking News

ବାଲେଶ୍ବର: ସୋର ସଜନପୁରରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୨ ଘଣ୍ଟା ବିତିଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପହଞ୍ଚିଲାନି ଦମକଳ ବାହିନୀ ଆଠଗଡ଼: ଖୁଣ୍ଟୁଣୀ ରେଞ୍ଜ ପାଇକେରାପୁରରେ ହାତୀ ଛୁଆ ମୃତଦେହ ଠାବ ଧର୍ମଗଡ଼: କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ୨୬ କାଲପୋଲା ଛକ ନିକଟରେ ବ୍ୟାଣ୍ଡପାର୍ଟି ପିକଅପ୍‌ ଭ୍ୟାନ ଓ ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ୨ ମୃତ, ୨୪ ଆହତ ଯାଜପୁର : ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା ପଂଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ପୂର୍ବତନ ବରିଷ୍ଠ କିରାଣୀ ବିଚିତ୍ରାନନ୍ଦ ମହାନ୍ତିକୁ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ସରକାରୀ ଚାକିରିରୁ ବହିଷ୍କାର କଲେ। ତାଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଏକ କୋଟି ଅଠ।ନବେ ଲକ୍ଷ ଟଂକାର ଅନିୟମିତତା ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି।