ଅଭିନେତ୍ରୀ ଶ୍ୟାମାଙ୍କ ପରଲୋକ

ଅଭିନେତ୍ରୀ ଶ୍ୟାମାଙ୍କ ପରଲୋକ

Copy Editor RKD | Published On: Nov 15, 2017 12:56 AM IST |   262

ମୁମ୍ବଇ : ବଲିଉଡର ବିଗତ ଦିନର ଅଭିନେତ୍ରୀ ଶ୍ୟାମାଙ୍କର ମଙ୍ଗଳବାର ପରଲୋକ ହୋଇଛି । ମୃତ୍ୟୁ ବେଳକୁ ତାଙ୍କୁ ୮୨ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା । ୧୯୩୫ ଜୁନ୍‌ ୭ରେ ଜନ୍ମ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ଶ୍ୟାମା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଆର ପାର’, ‘ବରସାତ କି ରାନି’, ‘ତରାନା’ରେ ନିଜର ଅଭିନୟ ପାଇଁ ବେଶ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଥିଲେ । ଜୀବନ କାଳ ମଧ୍ୟରେ ସେ ପ୍ରାୟ ୧୪୦ଟି ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଅଭିନୀତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଭାବି’ ଓ ‘ଛୋଟି ବେହେନ’ ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ରେକର୍ଡ କରିଥିଲା । ତାଙ୍କ ପିଲାଦିନର ନାମ ଖୁର୍ସିଦ ଅଖତାର ଥିଲା । ୧୯୫୩ରେ ସେ କୋରିଓଗ୍ରାଫର ଫଲି ମିସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଦୁଇପୁଅ ଓ ଗୋଟିଏ ଝିଅ ଅଛନ୍ତି ।
Tags:

Like Us

Breaking News

ବାଲେଶ୍ବର: ସୋର ସଜନପୁରରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୨ ଘଣ୍ଟା ବିତିଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପହଞ୍ଚିଲାନି ଦମକଳ ବାହିନୀ ଆଠଗଡ଼: ଖୁଣ୍ଟୁଣୀ ରେଞ୍ଜ ପାଇକେରାପୁରରେ ହାତୀ ଛୁଆ ମୃତଦେହ ଠାବ ଧର୍ମଗଡ଼: କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ୨୬ କାଲପୋଲା ଛକ ନିକଟରେ ବ୍ୟାଣ୍ଡପାର୍ଟି ପିକଅପ୍‌ ଭ୍ୟାନ ଓ ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ୨ ମୃତ, ୨୪ ଆହତ ଯାଜପୁର : ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା ପଂଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ପୂର୍ବତନ ବରିଷ୍ଠ କିରାଣୀ ବିଚିତ୍ରାନନ୍ଦ ମହାନ୍ତିକୁ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ସରକାରୀ ଚାକିରିରୁ ବହିଷ୍କାର କଲେ। ତାଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଏକ କୋଟି ଅଠ।ନବେ ଲକ୍ଷ ଟଂକାର ଅନିୟମିତତା ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି।