ହାଉସ ଅଫ୍‌ କମନ୍ସରେ ଉଦ୍‌ବୋଧନ ଦେବେ ଚନ୍ଦ୍ରଭାନୁ ଶତପଥୀ

ହାଉସ ଅଫ୍‌ କମନ୍ସରେ ଉଦ୍‌ବୋଧନ ଦେବେ ଚନ୍ଦ୍ରଭାନୁ ଶତପଥୀ

Copy Editor AH | Published On: Nov 13, 2017 05:38 AM IST |   303

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଇଂଲଣ୍ଡର ସଂସଦ ହାଉସ୍‌ ଅଫ୍‌ କମନ୍ସରେ ଉଦ୍‌ବୋଧନ ଦେବା ପାଇଁ ଡ. ଚନ୍ଦ୍ରଭାନୁ ଶତପଥୀଙ୍କୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇଛି । ୧୫ ତାରିଖରେ ସେ ସେଠାରେ ଦେଶର ସଂସଦ ଗୃହରେ ‘ଭାରତୀୟ ସଂସ୍କୃତି ଓ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା’ବିଷୟବସ୍ତୁ ଉପରେ ଉଦ୍‌ବୋଧନ ଦେବେ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୨୦୧୫ ଜୁନ୍‌ ୨୪ରେ ଶ୍ରୀ ଶତପଥୀ ଯୁକ୍ତରାଷ୍ଟ୍ର ଆମେରିକାର ହାଉସ୍‌ ଅଫ୍‌ ରିପ୍ରେଜେଣ୍ଟେଟିଭ୍‌ରେ ଐତିହାସିକ ପ୍ରାର୍ଥନା ସହ ସଦନ କାର୍ଯ୍ୟର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ପୁଲିସ ମହାନିର୍ଦେଶକ ପଦରୁ ଅବସର ପରେ ଡ. ଶତପଥୀ ମାନବ କଲ୍ୟାଣ କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିଜକୁ ଉତ୍ସର୍ଗ କରିଛନ୍ତି । ଇଂଲଣ୍ଡ ପାର୍ଲାମେଣ୍ଟରେ ଅଭିଭାଷଣ ପରେ ଡ. ଶତପଥୀ ସେଠାରେ ବସବାସ କରୁଥିବା ପ୍ରବାସୀ ଓଡ଼ିଆଙ୍କୁ ଭେଟିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି ।
Tags:

Like Us

Breaking News

ବାଲେଶ୍ବର: ସୋର ସଜନପୁରରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୨ ଘଣ୍ଟା ବିତିଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପହଞ୍ଚିଲାନି ଦମକଳ ବାହିନୀ ଆଠଗଡ଼: ଖୁଣ୍ଟୁଣୀ ରେଞ୍ଜ ପାଇକେରାପୁରରେ ହାତୀ ଛୁଆ ମୃତଦେହ ଠାବ ଧର୍ମଗଡ଼: କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ୨୬ କାଲପୋଲା ଛକ ନିକଟରେ ବ୍ୟାଣ୍ଡପାର୍ଟି ପିକଅପ୍‌ ଭ୍ୟାନ ଓ ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ୨ ମୃତ, ୨୪ ଆହତ ଯାଜପୁର : ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା ପଂଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ପୂର୍ବତନ ବରିଷ୍ଠ କିରାଣୀ ବିଚିତ୍ରାନନ୍ଦ ମହାନ୍ତିକୁ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ସରକାରୀ ଚାକିରିରୁ ବହିଷ୍କାର କଲେ। ତାଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଏକ କୋଟି ଅଠ।ନବେ ଲକ୍ଷ ଟଂକାର ଅନିୟମିତତା ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି।