କଞ୍ଚା ଲଙ୍କାର ଉପକାରିତା

.

Published On: Nov 11, 2017 08:47 PM IST | Updated On: Nov 11, 2017 08:49 PM IST |   1661

ଖାଦ୍ୟ ସାଙ୍ଗରେ କଞ୍ଚାଲଙ୍କାଟିଏ ଥିଲେ ଖାଦ୍ୟର ସ୍ୱାଦ ବହୁଗୁଣିତ ହୋଇଯାଏ। କଞ୍ଚାଲଙ୍କା ଏମିତିରେ ଏକ ଔଷଧ ବୋଲି କୁହାଯାଇପାରିବ।

ଏଥିରେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବର୍ଦ୍ଧକ ଗୁଣ ରହିଛି। ଭିଟାମିନ୍‌-ସି, ହଜମକାରକ ତନ୍ତୁ, ଆଣ୍ଟି-ବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆଲ ଗୁଣ ଏଥିରେ ଭରପୂର।

ଏହାର ଆହୁରି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପକ୍ଷେ ଉପକାରୀ ଗୁଣ ମଧ୍ୟ ରହିଛି-

କଞ୍ଚାଲଙ୍କାରେ ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ଥାଏ ଯାହା ଶରୀରର ରୋଗପ୍ରତିରୋଧକ କ୍ଷମତା ବୃଦ୍ଧି କରେ।

ଏପରିକି କ୍ୟାନ୍‌ସର ପ୍ରତିରୋଧ କରିବାରେ ବି ସହାୟକ ହୁଏ। ଏଥିସହିତ ଫ୍ରିରାଡିକାଲ୍‌ସ ଦ୍ୱାରା ଶରୀରର କୋଷକୁ ହେବାର ଥିବା କ୍ଷତିରୁ ସୁରକ୍ଷା ଦିଏ।

ଏହାକୁ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଭୋକ କମ୍‌ ଲାଗେ ଏବଂ ବାରମ୍ବାର ଖାଇବାକୁ ଇଚ୍ଛା ହୁଏନାହିଁ। ତେଣୁ ଓଜନ ବଢିବାର ଆଶଙ୍କା କମିଯାଏ।

କଞ୍ଚାଲଙ୍କାରେ ଥିବା ତତ୍ତ୍ୱ ତ୍ୱଚା ପରିଷ୍କାର ରଖିବା ସହ ମୁହଁରେ ବ୍ରଣ ହେବାକୁ ଦିଏନାହିଁ।

ଏଥିରେ ହଜମକାରକ ତନ୍ତୁ ଭରପୂର ଥିବାରୁ ଏହା ଶରୀରରୁ ବିଷାକ୍ତ ତତ୍ତ୍ୱ ବାହାର କରିପାରେ। ତେବେ ମାତ୍ରାଧିକ କଞ୍ଚାଲଙ୍କା ଖାଇବା ଅନୁଚିତ।

Tags:

Like Us

Breaking News

ପ୍ରଦ୍ୟୁମ୍ନ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ବସ କଣ୍ଡକ୍ଟର ଅଶୋକକୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ ରାଜସ୍ଥାନରେ ଓଡିଆ ଆଇଏଏସ୍‌ ଅଧିକାରୀ ଗିରଫ ଭୁବନେଶ୍ବର: ଭୁବନେଶ୍ବର ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରଣବ ମୁର୍ଖାଜୀ ଭୁବନେଶ୍ବର: ନାରାୟଣ ସାହୁଙ୍କୁ ବିଜେପିରୁ ବହିଷ୍କାର କଲେ ସଭାପତି ବସନ୍ତ ପଣ୍ଡା