ଆଇଏନଏସ୍‌ ବିକ୍ରାନ୍ତର ନିର୍ମାଣ କାମ ସମୀକ୍ଷା କଲେ ନୌସେନା ମୁଖ୍ୟ

ଆଇଏନଏସ୍‌ ବିକ୍ରାନ୍ତର ନିର୍ମାଣ କାମ ସମୀକ୍ଷା କଲେ ନୌସେନା ମୁଖ୍ୟ

Copy Editor RKD | Published On: Oct 13, 2017 12:41 AM IST |   676

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ନୌସେନା ମୁଖ୍ୟ ଆଡମିରାଲ ସୁନୀଲ ଲାନବା ଗୁରୁବାର ଯୁଦ୍ଧ ଜାହାଜ ଆଇଏନଏସ୍‌ ବିକ୍ରାନ୍ତର ନିର୍ମାଣ କାମ ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି । କୋଚିନ ସିପୟାର୍ଡରେ ସ୍ୱୀଦେଶୀ ଜ୍ଞାନକୌଶଳରେ ଏହି ଯୁଦ୍ଧ ଜାହାଜର ନିର୍ମାଣ କରାଯାଉଛି । ୪୦ହଜାର ଟନ ଓଜନ ବିଶିଷ୍ଟ ଏହି ଯୁଦ୍ଧ ଜାହାଜ ଯୁଦ୍ଧବିମାନ ପରିବହନର ଦକ୍ଷତା ରଖିବ । ୨୦୧୯ ସୁଦ୍ଧା ଏହାକୁ ନୌସେନାରେ ସାମିଲ କରାଯିବାର ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖାଯାଇଛି । ଏହି ଯୁଦ୍ଧ ଜାହାଜର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ୨୦ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ । ଏହା ୧୨ଟି ମିଗ୍‌-୨୯କେ, ୮ଟି ତେଜାସ ଯୁଦ୍ଧଜାହାଜ ଓ ୧୦ଟି ହେଲିକପ୍ଟର ଧାରଣ କରିବାର କ୍ଷମତା ରଖିବ ।
Tags:

Like Us

Breaking News

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: କୁଆରମୁଣ୍ଡା ଫାଣ୍ଡି ଅନ୍ତର୍ଗତ ପଦ୍ମପୁର ବାଲିଘାଟରେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ପୋଡ଼ି ଦେଇଛନ୍ତି ପୋକଲିନ୍‌ ମେସିନ ବିଜେପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ: ଦିନ ୩ଟା ସୁଦ୍ଧା ୫୫ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ, ସୂଚନା ଦେଲେ ରିଟର୍ଣ୍ଣିଂ ଅଫିସର ତପିରାମ ମାଝି ଆଜି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ଗସ୍ତ, ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କୁ ଭେଟିବେ ମୁମ୍ବଇରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆସୁଥିବା କୋଣାର୍କ ଏକ୍ସପେସରୁ ମିଳିଲା ୨ଟି ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ବାକ୍ସ, ଯାଞ୍ଚ କଲା ବୋମା ନିଷ୍କ୍ରିୟକାରୀ ଟିମ୍‌