ପାକ୍‌ ସୈନ୍ୟଙ୍କ ଗୁଳିରେ ଯବାନ ସହିଦ

ପାକ୍‌ ସୈନ୍ୟଙ୍କ ଗୁଳିରେ ଯବାନ ସହିଦ

Copy Editor RKD | Published On: Oct 13, 2017 12:00 AM IST |   274

ଜାମ୍ମୁ : ପାକିସ୍ତାନ ପକ୍ଷରୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରେଖାରେ ପୁଣି ଅସ୍ତ୍ରବିରତି ଉଲ୍ଲଘଂନ କରାଯାଇ ଭାରତୀୟ ଶିବିର ଉପରକୁ ଗୁଳିଚାଳନା କରାଯାଇଥିବାରୁ ଜଣେ ଯବାନ ସହିଦ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହି ଘଟଣାରେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ସାଧାରଣ ନାଗରିକଙ୍କର ମଧ୍ୟ ମୃତୁ୍ୟ ଘଟିଛି । ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର ପୁଞ୍ଚ୍‌ ଜିଲା ଅନ୍ତର୍ଗତ କ୍ରିଷ୍ଣାଘାଟି ଓ କାର୍ମାରା ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ବିଏସଏଫ ଶିବିର ଉପରକୁ ପାକ୍‌ ସୈନ୍ୟମାନେ ଗୁରୁବାର ପ୍ରବଳ ଗୁଳିବର୍ଷଣ କରିଥିଲେ । ସକାଳ ୧୦.୩୫ରୁ ପାକ୍‌ ସୈନ୍ୟଙ୍କ ଗୁଳିଚାଳନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ଭାରତୀୟ ଯବାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଏହାର କଡା ଜବାବ ଦିଆଯାଇଥିଲା । କାର୍ମାରା ସେକ୍ଟରରେ ପାକ୍‌ ସୈନ୍ୟ ମୋର୍ଟାର ସାହାଯ୍ୟରେ ଆକ୍ରମଣ ଜାରି ରଖିଥିଲେ । ଚକନ ଦା ବାଗ୍‌ ସୀମାନ୍ତବର୍ତ୍ତୀ ଫାଟକ ନିକଟରେ କାର୍ମାରା ଅବସ୍ଥିତ । ଏହି ଫାଟକ ଦେଇ ଭାରତ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ୟାବସାୟିକ କାରବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥାଏ । ତେବେ ସୀମାନ୍ତରେ ଉତ୍ତେଜନା ଲାଗି ରହୁଥିବାରୁ ବିଗତ କିଛି ମାସ ହେଲା ଏହି ଫାଟକକୁ ବନ୍ଦ ରଖାଯାଇଛି । ଗତ ମଙ୍ଗଳବାର ଚକନ ଦା ବାଗ ଫାଟକରେ ପାକ୍‌ ସୈନ୍ୟମାନେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ଯବାନଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଥିଲେ । ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସହ ଝଗଡା ହେବାପରେ ଦିଗ୍‌ୱାର ବାସିନ୍ଦା ୩୭ ବର୍ଷୀୟା ଏହି ମହିଳାଜଣକ ୨୦୧୩ରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରେଖା ଅତିକ୍ରମ କରି ପାକ୍‌ ଅଧିକୃତ କାଶ୍ମୀରକୁ ପଳାଇଥିଲେ । ଚଳିତବର୍ଷ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୩୦ ସୁଦ୍ଧା ପାକିସ୍ତାନ ପକ୍ଷରୁ ୬୦୦ରୁ ଅଧିକ ଥର ଅସ୍ତ୍ରବିରତି ଉଲ୍ଲଘଂନ କରାଯାଇସାରିଲାଣି । ଏଥିରେ ପ୍ରାୟ ଚାଳିଶ ଜଣ ଭାରତୀୟଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବାବେଳେ ଶତାଧିକ ଆହତ ହୋଇସାରିଲେଣି ।
Tags:

Like Us

Breaking News

ମୋହାଲି : ଆଜି (ବୁଧବାର) ଭାରତ-ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ୨ୟ ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚ୍‌ ସି ପ୍ଲେନରେ ଯାତ୍ରା କରି  ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର କଲେ ମୋଦି ମନ୍ଦିର ଯିବା କ’ଣ ଭୂଲ: ବିଜେପିକୁ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିଲେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ପାରିଦୀପ ତୈଳ ବିଶୋଧନାଗାରରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ