କେନ୍ଦ୍ରରେ ୧୧ ଜଣ ସଚିବ ବଦଳିଲେ

କେନ୍ଦ୍ରରେ ୧୧ ଜଣ ସଚିବ ବଦଳିଲେ

Copy Editor | Published On: Oct 12, 2017 11:41 PM IST |   278

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ କ୍ୟାବିନେଟ ନିଯୁକ୍ତି କମିଟିର ସୁପାରିସକ୍ରମେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଅଧୀନରେ ଥିବା ୧୧ଟି ବିଭାଗରେ ସଚିବସ୍ତରୀୟ ବଦଳି ହୋଇଛି । ରାଜସ୍ୱ ସଚିବ ହସମୁଖ ଆଢିଆଙ୍କୁ ଅର୍ଥ ସଚିବଭାବେ ଅବସ୍ଥାପିତ କରାଯାଇଥିବାବେଳେ ପରିବେଶ ଓ ଜଙ୍ଗଲ ବିଭାଗ ସଚିବ ଅଜୟ ନାରାୟଣ ଝା’ଙ୍କୁ ଅର୍ଥ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟରେ ସଚିବ (ବ୍ୟୟ) ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି । ଏହି ପଦରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଅଶୋକ ଲାଭାସା ଚଳିତମାସ ଶେଷରେ ଅବସର ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବ ସି.କେ.ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ପରିବେଶ ଓ ଜଙ୍ଗଲ ବିଭାଗ ସଚିବଭାବେ ଅବସ୍ଥାପିତ କରାଯାଇଥିବାବେଳେ ଖାଦ୍ୟ, ସାଧାରଣ ବଣ୍ଟନ ବିଭାଗ ସଚିବ ପ୍ରୀତି ସୁଦାନଙ୍କୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି । କ୍ରୀଡା ସଚିବଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଓଡ଼ିଶା କ୍ୟାଡର ଆଇଏଏସ ଅଧିକାରୀ ଇଞ୍ଜେଟି ଶ୍ରୀନିବାସଙ୍କୁ କର୍ପୋରେଟ ଆଫେୟାର୍ସ ସଚିବଭାବେ, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ କ୍ୟାଡର ଆଇଏଏସ ଗୋପାଳକୃଷ୍ଣଙ୍କୁ ଜାହାଜ ଚଳାଚଳ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ସଚିବ, ରବିକାନ୍ତଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ଓ ସାଧାରଣ ବଣ୍ଟନ ବିଭାଗ ସଚିବ ଦାୟିତ୍ୱ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ କ୍ୟାଡର ଆଇଏଏସ ରାହୁଲପ୍ରସାଦ ଭଟ୍ଟନାଗରଙ୍କୁ କ୍ରୀଡା ସଚିବ ଓ ଆଲୋକ ଶ୍ରୀବାସ୍ତବଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ବିଭାଗର ସଚିବଭାବେ ଅବସ୍ଥାପିତ କରାଯାଇଛି ।
Tags:

Like Us

Breaking News

୧୭ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଫୁଟବଲ, ପ୍ରଥମ ଦଳ ଭାବେ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କଲା ମାଲି , କ୍ୱାର୍ଟରଫାଇନାଲରେ ମାଲି ୨-୧ରେ ଘାନାକୁ ପରାସ୍ତ କରି ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି । ଏସିଆ କପ୍‌ ହକି ଫାଇନାଲରେ ଭାରତ, ପାକିସ୍ତାନକୁ ୪-୦ ଗୋଲରେ ପରାସ୍ତ କରି ଭାରତ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି । ସୁୂର୍ଣ୍ଣପୁର: ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ସପ୍ତମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ବନ୍ଦ ଡାକରା ସମୟରେ ଜଣଙ୍କୁ ମାଓବାଦୀ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ