ଖୋଳତାଡ଼ ଜାରି, ହଟିଲା ଅବରୋଧ

କୁନ୍ଦୁଲି ଗଣବଳାତ୍କାର ମାମଲା

Copy Editor | Published On: Oct 12, 2017 10:52 PM IST | Updated On: Oct 12, 2017 10:53 PM IST |   900

କୋରାପୁଟ : ପଟାଙ୍ଗି ଥାନାର ମୁଷାଗୁଡା ନିକଟରେ ହୋଇଥିବା ଗଣବଳାତ୍କାର ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କ୍ରାଇମ୍‌ବ୍ରାଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ସେପଟେ ବ୍ରହ୍ମପୁରର ଏକ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଦଳ ମଧ୍ୟ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଧରିବା ନେଇ ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଚାଲିଥିବା ୨୬ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ ଦୀର୍ଘ ୩୬ ଘଣ୍ଟା ପରେ ହଟିଛି । ଫଳରେ ଯାତାୟାତ ସ୍ୱାଭାବିକ ହୋଇଛି । ସମଗ୍ର ରାଜ୍ୟରେ ଚହଳ ସୃଷ୍ଟି କରିଦେଇଥିବା ପଟାଙ୍ଗି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମୁଷାଗୁଡା ନିକଟରେ ହୋଇଥିବା ଗଣବଳାତ୍କାର ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରିବାକୁ କ୍ରାଇମ୍‌ବ୍ରାଞ୍ଚର ଏକ ଟିମ୍‌ ଏଠାରେ ପହଞ୍ଚି ଖୋଳତାଡ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । କ୍ରାଇମ୍‌ବ୍ରାଞ୍ଚର ଅତିରିକ୍ତ ଏସପି ଆର.ବି. ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏହି ଟିମ୍‌ ଗତ କାଲି ରାତିରେ କୋରାପୁଟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ପରେ ୩ଟି ଦଳରେ ବିଭକ୍ତ ହୋଇ ପ୍ରଥମେ ଘଟଣାସ୍ଥଳ ପରିଦର୍ଶନ କରି କିଛି ତଥ୍ୟ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ପରେ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ସହ ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ । ତେବେ ଘଟଣାରେ ଯବାନଙ୍କ ସମ୍ପୃକ୍ତି ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିବାରୁ କ୍ରାଇମ୍‌ବ୍ରାଞ୍ଚ ଟିମ୍‌ ବିଏସଏଫ ଓ ସିଆରପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପକୁ ଯାଇ ମଧ୍ୟ ପଚରା ଉଚୁରା କରିଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ଦକ୍ଷିଣପଶ୍ଚିମାଞ୍ଚଳ ଡିଆଇଜି ଏସ. ସାଇନୀଙ୍କ ସମେତ କୋରାପୁଟ ଏସପି କେ.ଭି. ସିଂ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ସେପଟେ ଯବାନଙ୍କ ତାଲିକା ଏବଂ ଘଟଣାଦିନ କେଉଁମାନେ ବାହାରକୁ ଯାଇଥିଲେ ତାହାର ତାଲିକା ମଧ୍ୟ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଏହା ସହ ବ୍ରହ୍ମପୁରରୁ ଆସିଥିବା ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଦଳ ମଧ୍ୟ ବଳାତ୍କାର ହୋଇଥିବା ସ୍ଥାନ ପରିଦର୍ଶନ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ପରେ କ୍ରାଇବ୍ରାଞ୍ଚ ଟିମ୍‌ କୋରାପୁଟ ସହିଦ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ନାୟକ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ପହଞ୍ଚି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରିଥିବା ସହ ପଚରାଉଚରା କରିଥିଲେ । ତେବେ ଏଭଳି ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଘଟଣାର ଇତିମଧ୍ୟରେ ତିନିଦିନ ବିତିଯାଇଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ପୀଡିତାଙ୍କ ମେଡିକାଲ ରିପୋର୍ଟକୁ ନେଇ ଏବେ ଛକାପଞ୍ଝା ଦେଖାଦେଇଛି । ମେଡିକାଲ ଏଡିଏମ ଚମ୍ପତ୍ତି ରାୟଙ୍କୁ ରିପୋର୍ଟ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ପଚାରିବାରୁ ସେ ରିପୋର୍ଟକୁ ସମ୍ପୃକ୍ତ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା କହିଛନ୍ତି । ତେବେ ପୀଡିତାଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ପୁଲିସ୍‌ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚି ନଥିବା ଖୋଦ୍‌ କୋରାପୁଟ ଏସପି ଶ୍ରୀ ସିଂ କହିଛନ୍ତି । ସେପଟେ ଘଟଣାର ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ମେଡିକାଲ ରିପୋର୍ଟ ଦିଆଯିବା ନିୟମ ରହିଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ଏଭଳି ଘଟଣାର ରିପୋର୍ଟକୁ ନେଇ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଛକାପଞ୍ଝା ଲାଗିବା ସାଧାରଣରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ଗୁରୁବାର ରାଜ୍ୟ ମହିଳା ବିଜେପିର ଏକ ୫ଜଣିଆ ଟିମ୍‌ ମଧ୍ୟ କୋରାପୁଟରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି । ସେମାନେ ମେଡିକାଲରେ ପହଞ୍ଚି ଘଟଣାସମ୍ପର୍କରେ ପୁଙ୍ଖାନୁପଙ୍ଖ ପଚାରି ବୁଝିଛନ୍ତି । ସେପଟେ କ୍ରାଇମ୍‌ବ୍ରାଞ୍ଚ ଉପରେ ଭରସା ନଥିବା ଯୋଗୁଁ ଉଚ୍ଚନ୍ୟାୟାଳୟର ଏକ ବିଚାରପତିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରାଯିବା ସହ ପୀଡିତାକୁ ସହାୟତା ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।
Tags:

Like Us

Breaking News

୧୭ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଫୁଟବଲ, ପ୍ରଥମ ଦଳ ଭାବେ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କଲା ମାଲି , କ୍ୱାର୍ଟରଫାଇନାଲରେ ମାଲି ୨-୧ରେ ଘାନାକୁ ପରାସ୍ତ କରି ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି । ଏସିଆ କପ୍‌ ହକି ଫାଇନାଲରେ ଭାରତ, ପାକିସ୍ତାନକୁ ୪-୦ ଗୋଲରେ ପରାସ୍ତ କରି ଭାରତ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି । ସୁୂର୍ଣ୍ଣପୁର: ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ସପ୍ତମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ବନ୍ଦ ଡାକରା ସମୟରେ ଜଣଙ୍କୁ ମାଓବାଦୀ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ