କେଉଁ ସମୟରେ ପଇଡ ପାଣି ପିଇଲେ, ଉପକାରିତା ହେବ ଦୁଇ ଗୁଣ

.

Published On: Oct 12, 2017 05:45 PM IST | Updated On: Oct 12, 2017 05:51 PM IST |   4887

 

ପଇଡ ପାଣି ଶରୀର ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ। ଯଦି ଠିକ୍ ସମୟରେ ଆମେ ପାଇଡ ପାଣି ପିଇବା ତେବେ ଏହାର ଲାଭ ଦୁଇ ଗୁଣ ହୋଇଥାଏ । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ପଇଡ ପାଣି ପିଇବାର ସଠିକ୍ ସମୟ ବିଷୟରେ........

୧. ସକାଳେ ଖାଲି ପେଟରେ ପଇଡ ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ବାରା ଏଥିରେ ଥିବା ପୋଷକ ତତ୍ତ୍ଵ ଶରୀରରେ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋକ ଶକ୍ତି ବଢିବା ସହ ଓଜନ କମ୍ ହୋଇଥାଏ।

୨. ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ପଇଡ ପାଣି ପିଇବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇ ଥାଏ । ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା ପଇଡ ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ବାରା ବଦହଜମୀ ଓ କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ । ଫଳରେ ମା ଓ ଗର୍ଭସ୍ଥ ଶିଶୁ ଉଭୟ ସୁସ୍ଥ ରହିଥାନ୍ତି।

୩. ଭୋଜନ ପୂର୍ବରୁ ପଇଡ ପାଣି ପିଇବା ଉଚିତ୍ । ଫଳରେ କମ୍ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ସହ ପ୍ରାଚନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସଠିକ୍ ହୋଇଥାଏ । ପେଟରେ ଅତ୍ୟାଧିକ ଚର୍ବି ସମସ୍ୟା ଦେଖା ଦେଇନଥାଏ ।

୪. ନିୟମିତ ପଇଡ ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ବାରା ରକ୍ତଚାପ ନିୟନ୍ତ୍ରିତ ରହିଥାଏ ।

୫. ଶୟନ ପୂର୍ବରୁ ପଇଡ ପାଣି ପିଇଲେ ଥକ୍କାପଣ ଓ ଚିନ୍ତାଗ୍ରସ୍ତ ଦୂର ହେବା ସହ ମସ୍ତିକ ସୁସ୍ଥ ରହିଥାଏ।

୬. ଯଦି ଆପଣ ବ୍ୟାୟାମ କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ବ୍ୟାୟାମ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ପଇଡ ପାଣି ପିଅନ୍ତୁ। ହା ଶରୀର ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ।

Tags:

Like Us

Breaking News

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: କୁଆରମୁଣ୍ଡା ଫାଣ୍ଡି ଅନ୍ତର୍ଗତ ପଦ୍ମପୁର ବାଲିଘାଟରେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ପୋଡ଼ି ଦେଇଛନ୍ତି ପୋକଲିନ୍‌ ମେସିନ ବିଜେପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ: ଦିନ ୩ଟା ସୁଦ୍ଧା ୫୫ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ, ସୂଚନା ଦେଲେ ରିଟର୍ଣ୍ଣିଂ ଅଫିସର ତପିରାମ ମାଝି ଆଜି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ଗସ୍ତ, ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କୁ ଭେଟିବେ ମୁମ୍ବଇରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆସୁଥିବା କୋଣାର୍କ ଏକ୍ସପେସରୁ ମିଳିଲା ୨ଟି ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ବାକ୍ସ, ଯାଞ୍ଚ କଲା ବୋମା ନିଷ୍କ୍ରିୟକାରୀ ଟିମ୍‌