ଆରୂଷୀ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ତଲୱାର ଦମ୍ପତି ନିର୍ଦୋଷ ସାବ୍ୟସ୍ତ

ଆରୂଷୀ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ତଲୱାର ଦମ୍ପତି ନିର୍ଦୋଷ ସାବ୍ୟସ୍ତ

| Published On: Oct 12, 2017 03:26 PM IST | Updated On: Oct 12, 2017 03:59 PM IST |   413

ଆହ୍ଲାବାଦ: ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ଆରୂଷୀ-ହେମରାଜ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ରାଜେଶ ତଲୱାର ଏବଂ ନୂପୁର ତଲୱାର ନିର୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ ହୋଇଛନ୍ତି । ଆହ୍ଲାବାଦ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସେମାନେ ଏହି ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ନାହାନ୍ତି ବୋଲି କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ,୨୦୦୮ ମେ ୧୬ ତାରିଖରେ ନୋଏଡା ସ୍ଥିତ ଜଳବାୟୁ ବିହାରରେ ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ ଆରୂଷୀ ତଲୱାରଙ୍କ ହତ୍ୟା ହୋଇଥିଲା । ଏହାର ଦୁଇ ଦିନ ପରେ ଘର ଛାତ ଉପରୁ ଜଗୁଆଳୀ ହେମରାଜର ମୃତଦେହ ମଧ୍ୟ ମିଳିଥିଲା । ପାରିପାଶ୍ୱର୍ିକ ସ୍ଥିତିକୁ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିବା ପରେ ଏହି ଘଟଣାରେ ଆରୂଷୀଙ୍କ ବାପା ଡା. ରାଜେଶ ତଲୱାର ଏବଂ ମା’ ନୂପୁର ତଲୱାରଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା । ଘଟଣାର ସମ୍ବେଦନଶୀଳତାକୁ ଦେଖିବା ପରେ ଏହାର ତଦନ୍ତ ଭାର ସିବିଆଇକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା । ସିବିଆଇ ବିଭିନ୍ନ ପକ୍ଷକୁ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପରେ ସିବିଆଇ ତଲୱାର ଦମ୍ପତ୍ତି ସହ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା । ଏହି ଘଟଣାରେ ସିବିଆଇ ଅଦାଲତ ତଲୱାର ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିବା ସହ ସେମାନଙ୍କୁ ଆଜାୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଥିଲେ । ତେବେ ଏହି ରାୟ ବିରୋଧରେ ତଲୱାର ଦମ୍ପତି ଆହ୍ଲାବାଦ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ । ଏହାର ଶୁଣାଣି କରି ଆହ୍ଲାବାଦ ହାଇକୋର୍ଟ ରାଜେଶ ତଲୱାର ଏବଂ ନୂପୁର ତଲୱାରଙ୍କୁ ନିର୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ କରିବାକୁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ଏହି ରାୟ ପରେ ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ଆରୂଷୀ-ହେମରାଜ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ରହସ୍ୟ ଏବେମଧ୍ୟ ରହସ୍ୟ ହୋଇ ରହିଯାଇଛି । ତେବେ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ସବିଶେଷ ରାୟ ଆସିବା ପରେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସ୍ଥିତି ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାପଡିବ ।
Tags:

Like Us

Breaking News

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: କୁଆରମୁଣ୍ଡା ଫାଣ୍ଡି ଅନ୍ତର୍ଗତ ପଦ୍ମପୁର ବାଲିଘାଟରେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ପୋଡ଼ି ଦେଇଛନ୍ତି ପୋକଲିନ୍‌ ମେସିନ ବିଜେପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ: ଦିନ ୩ଟା ସୁଦ୍ଧା ୫୫ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ, ସୂଚନା ଦେଲେ ରିଟର୍ଣ୍ଣିଂ ଅଫିସର ତପିରାମ ମାଝି ଆଜି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ଗସ୍ତ, ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କୁ ଭେଟିବେ ମୁମ୍ବଇରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆସୁଥିବା କୋଣାର୍କ ଏକ୍ସପେସରୁ ମିଳିଲା ୨ଟି ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ବାକ୍ସ, ଯାଞ୍ଚ କଲା ବୋମା ନିଷ୍କ୍ରିୟକାରୀ ଟିମ୍‌