ଅନୁପମ ଖେର ଏଫଟିଆଇଆଇର ନୂତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ

ଗଜେନ୍ଦ୍ର ଚୌହାନଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ନିଯୁକ୍ତି

Copy Editor | Published On: Oct 11, 2017 06:21 PM IST | Updated On: Oct 11, 2017 06:23 PM IST |   604

ପୁଣେ : ପ୍ରଖ୍ୟାତ ଅଭିନେତା ତଥା ନିର୍ଦେଶକ ଅନୁପମ ଖେରଙ୍କୁ ଫିଲ୍ମ ଆଣ୍ଡ୍‌ ଟେଲିଭିଜନ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ(ଏଫଟିଆଇଆଇ)ର ନୂତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଗଜେନ୍ଦ୍ର ଚୌହାନଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ତାଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଛି । ୨୦୧୫ ଜୁନରେ ଗଜେନ୍ଦ୍ରଙ୍କୁ ଏଫଟିଆଇଆଇର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଥିଲା। ତେବେ ତାଙ୍କ ନିଯୁକ୍ତିକୁ ନେଇ ଏଫଟିଆଇଆଇରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଥିଲା । ଅନୁପମ ଖେରଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯିବା ପରେ ଗଜେନ୍ଦ୍ର ଚୌହାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କୁ ବାହାର କରି ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ ବରଂ ଗତ ସାତ ମାସ ହେବ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ଶେଷ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଜଣେ ବଳିଷ୍ଠ ଅଭିନେତା ଭାବେ ପରିଚିତ ଅନୁପମ ଖେର ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିବା ସହିତ ଶ୍ରେଷ୍ଠ କମେଡିଆନ ଭାବେ ୫ଟି ଫିଲ୍ମଫେୟାର ପୁରସ୍କାର ଜିତି ସାରିଛନ୍ତି। ଏହା ସହ ସେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନେତା ଏବଂ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପାର୍ଶ୍ୱ ଅଭିନେତା ଭାବେ ପୁରସ୍କାର ମଧ୍ୟ ପାଇଛନ୍ତି। ଭାରତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତକୁ ଯୋଗଦାନକୁ ପାଇଁ ୨୦୦୪ ମସିହାରେ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ଏବଂ ୨୦୧୬ ମସିହାରେ କଳା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଯୋଗଦାନକୁ ନେଇ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ସମ୍ମାନରେ ସମ୍ମାନିତ ହୋଇଛନ୍ତି।
Tags:

Like Us

Breaking News

୧୭ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଫୁଟବଲ, ପ୍ରଥମ ଦଳ ଭାବେ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କଲା ମାଲି , କ୍ୱାର୍ଟରଫାଇନାଲରେ ମାଲି ୨-୧ରେ ଘାନାକୁ ପରାସ୍ତ କରି ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି । ଏସିଆ କପ୍‌ ହକି ଫାଇନାଲରେ ଭାରତ, ପାକିସ୍ତାନକୁ ୪-୦ ଗୋଲରେ ପରାସ୍ତ କରି ଭାରତ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି । ସୁୂର୍ଣ୍ଣପୁର: ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ସପ୍ତମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ବନ୍ଦ ଡାକରା ସମୟରେ ଜଣଙ୍କୁ ମାଓବାଦୀ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ