ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷିତ

ମୁମ୍ବଇ : ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ବିସିସିଆଇ ରବିବାର ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳ ଘୋଷଣା କରିଛି। ଏହି ଗସ୍ତରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ବିପକ୍ଷରେ ୩ଟି ଲେଖାଏଁ ଟି-୨୦ ଓ ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚ ଓ ୨ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବ।
ରବିବାର ମୁମ୍ବଇର ୱାଙ୍ଖେଡେ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ମୁଖ୍ୟ ଚୟନକର୍ତା ଏମଏସକେ ପ୍ରସାଦଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ୫ ସଦସ୍ୟ ବିଶିଷ୍ଟ ମନୋନୟନ କମିଟି ବୈଠକ ବସିଥିଲା। ଏହି ବୈଠକରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଏହି ବୈଠକ ପରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷିତ ହୋଇଛି। ସମସ୍ତ ଫର୍ମାଟରେ ବିରାଟ କୋହଲି ଅଧିନାୟକ ରହିବେ। ଟି-୨୦ ଏବଂ ଦିନିକିଆରେ ଋଷଭ ପନ୍ତ ୱିକେଟରକ୍ଷଣ କରିବେ। ଟେଷ୍ଟରେ ଋଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ସହ ଦ୍ୱିତୀୟ ୱିକେଟ ରକ୍ଷକ ଭାବେ ଋଦ୍ଧିମାନ ଶାହାଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ମିଳିଛି। ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ତଥା ୱିକେଟ ରକ୍ଷକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନି ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଗସ୍ତରୁ ଓହରି ଯିବା ପୂର୍ବକ ୨ ମାସ ପାଇଁ କ୍ରିକେଟରୁ ବରତି ନେଇଛନ୍ତି । 

ଟି-୨୦ ଦଳ : ବିରାଟ କୋହଲି (ଅଧିନାୟକ), ରୋହିତ ଶର୍ମା (ଉପଅଧିନାୟକ), ଋଷଭ ପନ୍ତ (ୱିକେଟ ରକ୍ଷକ), ଶିଖର ଧାୱନ, କେଏଲ ରାହୁଲ, ଶ୍ରେୟସ ଆୟାର, ମନୀଷ ପାଣ୍ଡେ, କ୍ରୁନାଲ ପାଣ୍ଡେ, ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ୱିାଶିଂଟନ ସୁନ୍ଦର, ରାହୁଲ ଚାହର, ଖଲୀଲ ଅହମ୍ମଦ, ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର, ନବଦୀପ ସୈନୀ ଏବଂ ଦୀପକ ଚାହର ।

ଦିନିକିଆ ଦଳ : ବିରାଟ କୋହଲି (ଅଧିନାୟକ), ରୋହିତ ଶର୍ମା (ଉପଅଧିନାୟକ), ଋଷଭ ପନ୍ତ (ୱିକେଟ ରକ୍ଷକ), ଶିଖର ଧାୱନ, କେଏଲ ରାହୁଲ, ଶ୍ରେୟସ ଆୟାର, ମନୀଷ ପାଣ୍ଡେ, ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ୍‍, କୁଲ୍‍ଦୀପ ଯାଦବ, କେଦାର ଯାଦବ, ମହମ୍ମଦ ସାମି, ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର, ଖଲୀଲ ଅହମ୍ମଦ ଏବଂ ନବଦୀପ ସୈନୀ।

ଟେଷ୍ଟ ଦଳ : ବିରାଟ କୋହଲି (ଅଧିନାୟକ), ରୋହିତ ଶର୍ମା, ଋଷଭ ପନ୍ତ (ୱିକେଟ ରକ୍ଷକ), ଶିଖର ଧାୱନ, କେଏଲ ରାହୁଲ, ଅଜଙ୍କ୍ୟା ରାହାଣେ (ଉପଅଧିନାୟକ), ଋଦ୍ଧିମାନ ଶାହା (ୱିକେଟ ରକ୍ଷକ), ଚେତେଶ୍ବର ପୂଜାରା, ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରୱାଲ, ଆର ଅଶ୍ବିନ, କୁଲ୍‍ଦୀପ ଯାଦବ, ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ମହମ୍ମଦ ସାମି, ଉମେଶ ଯାଦବ, ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମା ଏବଂ ଯଶ୍‍ପ୍ରୀତ ବୁମରା ।    

 

Comments
Loading...