ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ସର୍ବାଧିକ ରନ କରିଥିବା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ

0

କଟକ : ଚିରପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦୀ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ମ୍ୟାଚକୁ ସମସ୍ତେ ଚାହିଁ ବସିଥାନ୍ତି। ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ କେବଳ କ୍ରିକେଟ ମ୍ୟାଚ ହିସାବରେ ଦେଖିନଥାନ୍ତି। ବାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମ୍ୟାଚ ଭାବନା ସହ ଯୋଡି ରହିଥାଏ। ତେଣୁ ନିଜ ଦଳର ଖେଳାଳି ମାନଙ୍କ ଭଲ ପର୍ଦଶନ ପାଇଁ ସମସ୍ତେ ଚାହିଁ ବସିଥାନ୍ତି। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ ଦଳର ଖେଳାଳୀ ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଛନ୍ତି।
ଏସିଆ କପରେ ଭାରତ ତରଫରୁ ବିରାଟ କୋହଲି ସମୁଦାୟ ୪୫୯ରନ୍ କରିଛନ୍ତି। ମାତ୍ର ଏହି ଏସିଆ କପ ପାଇଁ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ବିଶ୍ରାମ ଦିଆଯାଇଛି। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଭାର ସମ୍ଭାଳିବେ। ସେହିଭଳି ପାକିସ୍ତାନ ପକ୍ଷରୁ ମହମ୍ମଦ ହାଫିଜ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ କରିଛନ୍ତି। ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଏସିଆ କପ ଖେଳିବେନି। ଏସିଆ କପରେ କୋହଲିଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋର ୧୮୩ରନ୍ ରେକର୍ଡ ରହିଛି। ଯାହା ସେ ୨୦୧୨ ମସିହାରେ ପାକିସ୍ତାନ ବିରୁଦ୍ଧରେ କରିଥିଲେ। ସେହିଭଳି ଏମ ଏସ ଧୋନି ମଧ୍ୟ ୯୫.୧୬ ପ୍ରିଶତରେ ରନ୍ କରିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ପାକିସ୍ତାନ ସହିଦ ଅନୱାର ୧୯୪ ରନ କରିଥିଲେ। ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଜଗତର ଭଗବାନ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ୨୦୦୩ରେ ସେଣ୍ଟୁରିଆନରେ ୯୮ ରନ କରିଥିଲେ। ୨୦୧୭ ଲଣ୍ଡନରେ ପାକିସ୍ତାନ ବ୍ୟାଟ୍‍ମ୍ୟାନ ଫକର ଜମାନ ୧୧୪ ରନ କରିଥିଲେ।