ଏହି ବିଶେଷ ଦ୍ରବ୍ୟ ପାଇଁ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଦିଲ୍ଲୀର ୫ଟି ଶସ୍ତା ବଜାର

0

ଦିଲ୍ଲୀ ବିଭିନ୍ନ ଦୃଷ୍ଟି କୋଣରୁ ପ୍ରସିଦ୍ଧ। ବୃହତ୍ତକାୟ ଅଟ୍ଟାଳିକା, ବହୁ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ, ଷ୍ଟ୍ରୀଟ୍‍ ଫୁଡ଼, ଐତିହାସିକ ସ୍ଥାନ, ବିଭିନ୍ନ ମାର୍କେଟ ଯେଉଁଠାରେ ଖୁବ ଶସ୍ତାରେ ଜିନିଷ ମିଳିଥାଏ। ଜାଣନ୍ତୁ ଦିଲ୍ଲୀ କିଛି ସେଭଳି ମାର୍କେଟ ବିଷୟରେ….
ତିଲକ ନଗର –
ଦିଲ୍ଲୀର ପ୍ରାୟ ବହୁ ସ୍ଥାନରେ ଖୁବ ସୁଆଦିଆ ଷ୍ଟ୍ରୀଟ୍‍ ଫୁଡ଼ ମିଳିଥାଏ। ମାତ୍ର ତିଲକ ନଗର ରାସ୍ତାରେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ସୁଆଦିଆ ବ୍ୟଞ୍ଜନ ଓ ବହୁ ଖାଦ୍ୟପେୟ ଜିନିଷ ମିଳିଥାଏ। ଯାହାର ମଜା  ନେବା ପାଇଁ ବହୁଳ ସଂଖ୍ୟାରେ ଲୋକଙ୍କ ଭିଡ଼ ଜମିଥାଏ।
ଛତରପୁର –
ଏହି ସ୍ଥାନରେ ରଙ୍ଗବେରଙ୍ଗ ଓ ବହୁ ପ୍ରକାର ସୁନ୍ଦର ଫୁଲ ମିଳିଥାଏ। ସେହି ସମୟରେ ରଙ୍ଗବେରଙ୍ଗର ଫୁଲରେ ସ୍ଥାନଟି ଖୁବ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯାଏ। ଏହାସହ ରାସ୍ତା କଡ଼ରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ଫୁଲ ମଧ୍ୟ ବିକ୍ରି ହୋଇଥାଏ।
ବଲ୍ଲୀମାରାମ ବଜାର –
ପୁରୁଣା ଦିଲ୍ଲୀର ବଲ୍ଲୀମାରାମ ବଜାରରେ ଆପଣ ଛୋଟ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବଡ଼ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ଷ୍ଟାଇଲିସ ଓ ଚକ୍ଷୁ ପାଇଁ ଡ଼ାକ୍ତରୀ ଚଷମା ପାଇପାରିବେ।
ସତ୍ୟ ନିକେତନ –
ଏଠାରେ ଶସ୍ତାରେ କୋଲ୍ଡ କଫି ଓ ପିଜ୍ଜା ମିଳିଥାଏ। ଦିଲ୍ଲୀ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ଦକ୍ଷିଣ ପରିସରରେ ନିକଟରେ ବହୁ ପ୍ରକାରର କାଫେ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ରେଷ୍ଟ୍ରୁରାଣ୍ଟ ରହିଛି। ଯେଉଁଠାରେ ଶସ୍ତାରେ ଆପଣ ଦୁନିଆର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ଖାଦ୍ୟପେୟ ପାଇପାରିବେ ଓ ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ବ୍ୟଞ୍ଜନର ମଜା ନେଇପାରିବେ।
ଖାରୀ ବାଓଲୀ ରୋଡ଼୍‍ –
ଚାନ୍ଦିନୀ ଚୌକର ନିକଟରେ ଥିବା ଖାରୀ ବାଓଲୀ ରୋଡ଼୍‍ ଭାରତ-ଏସିଆର ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ ମସଲା ବଜାର ଭାବରେ ବେଶ ଜଣାଶୁଣା। ଏଠାରେ ଆପଣ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ମସଲା ପାଇପାରିବେ। ଏହାସହ ରଙ୍ଗବେରଙ୍ଗ ଆକାର ବହୁ ମସଲା ଜାତୀୟ ଦ୍ରବ୍ୟର ଫଟୋ ଉଠାଇପାରିବେ।